بدنبال شکست مذاکرات، کانون صنفی معلمان ایران برای آزادی دستگيرشدگان دعوت به تحصن و تجمع کرد

- کانون صنفی معلمان ایران با صدور اطلاعیه ای از همکاران خود دعوت کرد روز پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه در مدارس تحصن کنند و در صورت آزاد نشدن معلمان دستگیر شده، از جمله اعضا و رهبران کانون های صنفی معلمان، روز شنبه ۲۶ اسفند بار ديگر در مقابل مجلس شورای اسلامی تحصن کنند
- با بی نتیجه ماندن جلسه ديروز معلمان در مجلس با مسولان تجمع وسیع دیگری صبح امروز در میدان بهارستان تهران شکل گرفت که منجر به بازداشت گسترده آنها شد.

March 17, 2007 12:09 AM

سايت جمهوری - گروه خبر:

به دنبال شکست مذاکرات نمایندگان فرهنگیان با حکومت و سرکوب معلمین در روز چهارشنبه، کانون صنفی معلمان ایران با صدور اطلاعیه ای از همکاران خود دعوت کرد روز پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه در مدارس تحصن کنند و در صورت آزاد نشدن معلمان دستگیر شده، از جمله اعضا و رهبران کانون های صنفی معلمان، روز شنبه ۲۶ اسفند در مقابل مجلس شورای اسلامی تحصن کنند ...

بازداشت های گسترده در تجمع امروز معلمان
چهارشنبه، 23 اسفند 1385 - با بی نتیجه ماندن جلسه ديروز معلمان در مجلس با مسولان تجمع وسیع دیگری صبح امروز در میدان بهارستان تهران شکل گرفت که منجر به بازداشت گسترده آنها شد.

به گزارش ادوارنیوز، تجمع صبح امروز معلمان در برابر مجلس با برخورد شدید نیروهای انتظامی مواجه شد. شاهدان این تجمع به خبرنگار ادوارنیوز گفته اند که نیروهای امنیتی و انتظامی با مستقر کردن ده ها اتوبوس تجمع کنندگان را تهدید به بازداشت کرده اند همچنین بنابراین گزارش ها بین 50تا60 نفر از تجمع کنندگان بازداشت شده اند که در بین آنها برخي از اعضاي شوراي مركزي كانون صنفي معلمان‏ از جمله بيژن باغاني، دبير و محمود بهشتي لنگرودي، دیده می شوند.

با اعمال خشونت نیروی انتظامی و بازداشت تعدادی از معلمان ، سایر تجمع کنندگان مقابل ساختمان وزارت آموزش پرورش تجمع كرده و خواستار حضور مسئولان وزارت براي ‏پاسخگويي به آنان هستند .

همچنین خبر می رسد که خشونت نیروهای انتظامی در تجمع امروز معلمان نسبت به چند تجمع گذشته گسترده تر و بی سابقه تر بوده است.