به یاری زلزله زدگان غرب کشور بشتابیم!

باری دیگر زلزله در بخشی از کشورمان فاجعه به بار آورد. شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان زلزله‌ای در مقیاس هفت و سه دهم ریشتر بخش‌های وسیعی از غرب کشورمان و شمال شرقی عراق را به لرزه در آورد. این زلزله‌ی مهیب و پس لرزه‌های آن باعث ویرانی شهرها و روستاهای مرزی شده است. خبرها حاکی از کشته شدن صدها تن و زخمی شدن هزاران تن و آوراگی وسیع مردم منطقه است. مقامات دولتی از کشته شدن ۴۳۰ نفر و مجروح شدن ۶۷۰۰ نفر خبر داده اند. هیات دولت با صدور بیانیه‌ای سه شنبه ۲۳ آبان را در سراسر کشور عزای عمومی اعلام کرده است. در استان کرمانشاه نیز سه روز عزای عمومی اعلام شده‌است. تمام مردم ایران در بهت و ماتم این فاجعه‌ هستند.

هنوز ابعاد واقعی فاجعه ای که رخ داده است، روشن نیست. اما مسلم است که هزاران تن از هموطنان ما خانه و کاشانه‌ی خود را از دست داده اند. بخشی از آن ها در زیر آوار خانه هایشان مانده اند، بخشی دیگر بدون سرپناه در سرمای سخت منطقه در فضای باز آواره‌اند و همه‌ی این ها به کمک و یاری هموطنان نیازمندند. در لحظه‌ی کنونی هر اقدامی برای کمک به زلزله‌زدگان از اهمیت و اولویت حیاتی برخوردار است. مردم کشو ما تجربه های زیادی در کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده دارند. در لحظات دشوار کنونی وظیفۀ تک تک ماست که باز هم به کمک زلزله زدگان بشتابیم و با همیاری ملی خود، مرهمی بر درد و اندوه ناشی از این قهر طبیعت بگذاریم.

اتحاد جمهوریخواهان ایران با ابراز همدردی و همبستگی با بازماندگان قربانیان زلزله، از همۀ هموطنان عزیز می خواهد به هر ترتیب ممکن، با ارسال وسائل ضرور و کمک مالی از طریق مراکز کمک به زلزله زدگان به یاری هموطنان بشتابند. این بار هم ضروری است نهادهای های مدنی، انجمن ها و شخصیت های سیاسی، فرهنگی، هنری و ورزشی، در جمع آوری کمک ها و یاری به زلزله‌زدگان پیشقدم شوند.

ما با تاسف و تاثر فراوان، مصیبت وارده را بر هموطنانمان در استان کرمانشاه و ایلام تسلیت گفته و برای بازماندگان آرزوی صبر و شکیبائی می کنیم.

هیات سیاسی اجرائی
اتحاد جمهوریخواهان ایران
۲۲ آبان ۱۳۹۶ – ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷

اين قسمت در حال حاضر بسته است.