تجمع اعتراضی معلمان در شهر های مختلف ایران

lehrer_protest_iranتعدادی از معلمان ایران امروز، پنج شنبه ۲۷ فروردین ماه، در اعتراض به وضعیت معیشتی‌شان با در دست داشتن پلاکاردهایی در مقابل ساختمان‌های آموزش و پرورش استان‌ها و فرمانداری و استانداری شهرهای مختلف ایران تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران این معلمان در اعتراض به طرح رتبه بندی معلمان که در اسفندماه سال گذشته در هیات دولت تصویب شده است، گفتند افزایش حقوق باید از میزان کنونی و بدون اجرای رتبه بندی اجرا شود.

در این تجمعات پلاکاردهایی در حمایت از معلمان زندانی و در اعتراض به طرح رتبه بندی به چشم می‌خورد. شماری از فعالان صنفی معلمان معتقدند طرح رتبه بندی، تبعیض‌ در جامعه معلمی را عمیق‌تر می‌کند.

بنابر گزارش خبرگزاری‌های ایران، معلمان معترض در شهرهای تهران، کرج، اراک، ساوه، خمین، دهدشت، شهرکرد، سنندج، قروه، مریوان، خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، نورآباد، دلفان، کرمانشاه، یزد، بجنورد، سبزوار، جاجرم، زنجان، ابهر، قزوین، مشهد، بندرعباس، بندر امام، بوشهر، قزوین، همدان، شاهرود، ایلام، رشت، شهرضا، زاهدان، زرین دشت، داراب و ایوان تجمع کردند.

برای دیدن آلبوم عکس تجمع امروز اینجا را کلیک کنید.

بنا به گفته وزیر آموزش و پرورش از مهرماه امسال طرح رتبه بندی معلمان اجرا می‌شود، با اجرای این طرح “حقوق معلمان بین ۱۶۰ تا ۶۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.”

در حالی که معلمان از اواخر اسفندماه سال گذشته نسبت به این طرح اعتراض داشته‌اند، علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش امروز با حمایت از طرح رتبه بندی معلمان گفت: “معلمی که بیشتر تلاش می‌کند، رتبه بالاتری می گیرد و رتبه بالاتر، حقوق بالاتر را می‌طلبد لذا این مسئله در واقع اجرای عدالت اداری در بین معلمان است.”

معلمان پیش از این نیز در تجمع‌هایی خواستار اجرای کامل نظام و حقوق هماهنگ کارکنان دولت شده‌اند، به این صورت که معلمان دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به اندازه سایر کارمندان دولت با مدرک مشابه حقوق بگیرند.

آنان می‌گویند که در مقایسه با سایر کارمندان دولت، حقوق معلمان با مدارک تحصیلی مشابه، کمتر است.

بی بی سی

دیدگاه شما؟

Your email address will not be published.