دو قطبی در بین رای‌دهندگان به روحانی: پشیمان‌های شرمنده و حامیان نگران

 

موجی از ابراز ندامت و پشیمانی برخی چهره‌های سینمایی و ورزشی از رای دادن به حسن روحانی راه افتاده است.

تاکنون افرادی مانند مهدی فخیم‌زاده٬ حمید‌رضا آذرنگ از میان چهره‌های سینمایی به این موج ندامت پیوسته‌اند و مهرداد میناوند و علی‌ کریمی هم به عنوان چهره‌های ورزشی در صفحه‌های خود از تصمیم خود برای حمایت از دولت روحانی عقب‌نشینی کرده‌اند

مهدی فخیم‌زاده با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرام خود که وی را در جمع حامیان روحانی در شهر مشهد نشان می‌داد از هواداری خود ابراز پشیمانی کرده است. حمیدرضا آذرنگ بازیگر سینما نیز در صفحه اینستاگرام خود با انتشاری عکسی که حسن روحانی را در کنار بشار اسد رییس‌جمهوری سوریه نشان می‌داد از عدم توجه دولت به شهروندان ایرانی انتقاد کرده است.

او نوشته:«آقای رییس‌جمهور برای هر کجای بی درد و دردمند دنیا که خواستید٬ دست در جیب کنید و هزینه کنید اما لطفا در میان اسکناس‌های اهدایی‌تان قدری جستجو کنید شاید رای اعتماد من به خودتان هم در آن گم باشد. لطف کنید و برگردانیدنش که من از اعتماد خود هم شرمنده‌ام.»

در همین حال مهرداد میناوند ملی‌پوش سابق فوتبال ایران هم متن کوتاهی را منتش کرده و نوشته:«سلام آقای رییس‌جمهور٬ رای دادیم٬ حمایت کردیم٬ تهمت شنیدیم٬ حرف من عوارض و قیمت‌اش٬ زلزله زده و محرومیت‌اش٬ گرونی و مصیب‌اش٬ حتی نون و ترس نداشتن‌اش نیست. درد اینجاست که انگار از حال و روزمان خبر ندارید. چشم یاری داشتیم٬ حیف. خداحافظ آقای رییس‌جمهور»

او همچنین گفته که «‌من با مردم هستم و از مردم مملکتم عذر می‌خواهم.» علی کریمی بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس و تیم ملی نیز با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود به‌خاطر حمایت از روحانی در انتخابات از مردم عذرخواهی و طلب حلالیت کرده و نوشته «کاش می‌شد به عقب برگردیم».

بودجه‌ای که از حامیان کاست


انتشار هم‌زمان ابراز ندامت و پشیمانی سلبریتی‌های هنری و ورزشی از رای به روحانی پس از ارائه بودجه سال آینده دولت به مجلس انجام شده است.

بودجه‌ای که بخشی از بندهای آن با واکنش‌های انتقادی شدیدی در شبکه‌های اجتماعی همراه بوده است و این تلقی را ایجاد کرده که دولت برای جبران بخشی از کسری بودجه خود به دنبال بالابردن کسب درآمد از طریق تحمیل هزینه‌های بیشتر بر شهروندان است.

سه برابر شدن عوارض خروج از کشور و حذف یارانه ۲۰ تا ۳۰ میلیون نفر به همراه شائبه‌ها درباره افزایش قیمت کالاهایی مانند بنزین و نان به نگرانی درباره آینده اقتصادی کشور و همچنین شیوه مدیریت دولت دامن زده است.

استدلال‌های پشیمان‌ها از رای به روحانی و مدافعان دولت بیانگر بروز یک دو قطبی در بدنه اجتماعی هوادار تغییر به فاصله هفت ماه پس از انتخابات ریاست جمهوری اسلامی است

منتقدان دولت با اشاره به بودجه هنگفتی که طبق برنامه دولت قرار است به افراد و نهادهای مذهبی غیرپاسخگو اعم از حوزه‌های علیمه و روحانیون پرنفوذ برسد این بحث را پیش‌ کشیده‌اند که دولت به جای کاهش بودجه این افراد و کم‌ کردن رانت‌ها در صدد دست بردن به جیب مردم برای ادامه حیات است. حتی برخی از چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب و حامی دولت نیز از بخش‌های بحث‌برانگیز بودجه سال آینده انتقاد کرده‌اند.

عباس عبدی در صفحه توییتر خود با اشاره به سه برابر شدن عوارض خروج از کشور نوشته است:«درآمددولت ازاین عوارض خروج تقریبابرابر افزایش۵۰تومان هرلیتر بنزین است.دولتی که در۲ مرحله۱۵۰٪ برقیمت بنزین افزودو اعتراضی نبود٬ حالا عاجز از افزایش ۵٪ی آن است و بجایش به ۳برابرکردن عوارض خروج متوسل شده.فهم اقتصادی و اجتماعی رییس سازمان برنامه همین‌قدراست. با این مدیر آینده اقتصادکشور معلوم است.»

هواداران منتقد

ابراز پشیمانی و ندامت‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی انجام شده البته با واکنش‌ کاربران حامی دولت هم همراه بوده است. مضمون مشترک در نوشته‌های حامیان دولت این است که گرچه انتقادهای فراوان به عملکرد روحانی و کابینه او وارد است اما نمی‌توان به این دلیل از رای دادن ابراز ندامت کرد.

یکی از کاربران توییتر در همین رابطه در صفحه خود نوشته که:«با شمایی که از رای دادن به روحانی پشیمانید یا به بهانه هر اتفاق غیردلخواه، نفس رای دادن را زیر سوال می‌برید اختلاف نظر جدی درباره تصورمان از انتخاب دارم. از نظر شما انتخاب ایستگاه آخر مشارکت سیاسی است، از نظر من نقطه شروع. تمام این دادوفریادها و انتقادها «وظیفه» شهروندی ماست.»

بسیاری از حامیان دولت همچنین خطر تکرار تجربه سالهای پایان دولت خاتمی و سرخوردگی منجر به ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد را گوشزد کرده و گفته‌اند که اعلام پشیمانی از رای به روحانی عملا جاده‌ را برای روی کار آمدن یک چهره تندرو اصول‌گرا باز خواهد کرد.

سهند ایرانمهر از کاربران توییتر در همین رابطه نوشته:«هیچ وقت از نقد دولت دست نکشید اما تخریب بی‌محابای دولت را وقتی انتخاب کنید که از کیفیت سمت و سویی که به سمتش می‌روید اطمینان کامل داشته باشید از اینکه منتفعینش همان‌هایی باشند که بخاطر آن به روحانی رای دادید اگر این اطمینان وجود نداشت بدانید که به همان سمتی میرویم که ۸۴ رفتیم.»

مضمون مشترک بعدی در نوشته‌های حامیان دولت این است که رای به روحانی یک گزینه مطلوب نبوده بلکه تنها انتخاب موجود برای جلوگیری از بدتر شدن اوضاع بوده است. کاربری در تایید به این موضوع به کنایه نوشته که:«من خیلی پشیمونم که دکتر مصدق کاندیدا شده بود ما رفتیم به روحانی رأی دادیم.»
استدلال‌های پشیمان‌ها از رای به روحانی و مدافعان دولت بیانگر بروز یک دو قطبی در بدنه اجتماعی هوادار تغییر به فاصله هفت ماه پس از انتخابات ریاست جمهوری اسلامی است. وضعیت کنونی نشان می‌دهد که دستکم بخشی از بدنه حامی دولت ریزش کرده و این احتمال وجود دارد که استمرار بحران‌های اقتصادی و انسداد سیاسی و اجتماعی به تدریج بخش دیگری از حامیان روحانی را نیز رویگردان کند.

زیتون-‌سینا پاکزاد

***

ژست پرطرفدار این روزها؛ روحانی رای من رو پس بده!

 

این روزها موجی شکل گرفته که برخی نادم و سرخورده می گویند که از رای به «روحانی» در انتخابات ریاست جمهوری پشیمان هستند. به دلایل متعدد از این اتفاق خوشحال هستم.

در جریان کارزار انتخابات از حسن روحانی دفاع کردم. تنها دستاورد شخصی ام یک شیرکاکائو و کیک یزدی بود! به همراه تعدادی از فعالان رسانه ای به یک همایش دعوت شدم و بعد از چند دقیقه که احساس کردم به آن فضا تعلق ندارم و به روحانی در طمع پُست و موفقیت فردی رای نداده ام، بیرون آمدم. این را خط اول نوشتم چون می دانم کسانی خیز برداشته اند که بگویند آره آقا! به شما رسیدن که این حرفا رو می زنید! شما نگید کی بگه؟

هیچوقت اعتقاد نداشتم که روحانی سوپرمن است و اگر رئیس جمهور شود مهربانی دست زیبایی را خواهد گرفت و ایران گلستان می شود! آن روزهای پرشور هم نوشتم: «چشم معجزه از او ندارم و احساس نمی کنم که با یک رای به او از این پس دست هایم را توی جیبم فرو می برم و طلبکار منتظر باشم تا همه مشکلات کشور را حل کند».  هیچکس به تنهایی قادر به حل مشکلات این کشور نیست. چون برای ایجاد مشکلات گروه ها، چهره ها و افراد مختلفی زحمت می کشند!

سیاست علم بازی با کارت های «موجود» است نه «مطلوب». ما در ظرف «زمان» تصمیم گرفتیم به حسن روحانی رای بدهیم و به باورمان از میان گزینه های موجود در آن رقابت سیاستمدار عملگراتری بود. دستکم برای تصمیم خودمان احترام قائل شویم و اینقدر زود عرق مان سرد نشود!

وفاداری همیشه از غر زدن و ناامیدشدن کار دشوارتری است. کار دشوار را انجام بدهیم و فراموش نکنیم به عنوان یک شهروند فقط “رای دادن” کافی نیست. خود ما از روز پیروزی روحانی تا چه اندازه شهروند بهتری بوده ایم؟ مالیات مان را درست پرداخت کرده ایم؟ بهتر رانندگی کرده ایم؟ … چرا وقتی خودمان بهتر نمی شویم انتظار داریم ممکلت بشود عینهو زمان شاه؟!

من هم به عملکرد روحانی نقدهای جدی دارم. بارها هم نوشته ام که ادامه این روند نه فقط خسارت به او و دولتش که به تلاطم انداختن حاکمیت است. او با علم به دشواری ها پا به این عرصه گذاشت و دستکم انتظار می رود وقتی نمی تواند کاری انجام بدهد دلایل «نمی تواند» یا نام آنها که «نمی گذارند» را روشن و صریح بگوید.

ما مردمی به شدت مستعد «ناامید» شدن هستیم. به جای تلاش برای یافتن نشانه های «امید» تشنه بازنشر خبرهای بد هستیم. انگار از بد کردن حال هم انرژی می گیریم. انگار وقتی زهری توی وجودمان است باید به کس دیگری منتقلش کنیم شاید حالمان بهتر شود! در چنین فضایی البته دلایل برای ناامیدی از روحانی کم نیست.

مشابه این فضا را در ابتدای دهه 80 تجربه کرده ایم. در آن فضا هم آنقدر دوستان و رای دهندگان به سیدمحمد خاتمی آیه یاس خواندند و بر طبل ناامیدی کوبیدند که تیرماه 1384 صندوق رای «محمود احمدی نژاد» زاد. احمدی نژاد پیروزی اش را نه مدیون حامیانش که مرهون قهرکنندگان با صندوق رای و منتقدان دولت اصلاحات بود. از تاریخ عبرت بگیریم.

راستش را بخواهید من هم از توجیه روحانی برای عدم معرفی وزیر زن قانع نشدم، برخی وزرایش را دوست ندارم، در مورد سکوتش در خصوص تضییع حقوق شهروندان معترضم اما اعتقاد دارم که من فقط یک «رای» داده ام و آن رای را نه به «حسن روحانی» بلکه به آمال و آرزوهای «خودم» داده ام و تا آخرین لحظه، آخرین امید و آخرین ذره از آن دفاع می کنم.

آنها که در انتخابات شکست خوردند این روزها در تاریکی نشسته اند و به این ناامیدی ما می خندند و تشویق مان می کنند به اعلام ناامیدی بیشتر. در زمین تندروها بازی نکنیم. آنها می دانند در شرایط عادی مطلوبِ مردم نیستند به همین دلیل تمام توانشان را صرف “ناامیدکردن” مردم از روحانی و دولت می کنند. هر چه ناامیدتر، بهتر! طعمه تر!

اینجا سوئیس نیست. ایران است. اگر باور نمی کنید نگاهی به سرنوشت روسای جمهور قبلی بیندازید! عبرت آموز است.
از شکل گرفتن موج توابین خوشحالم چون اعتقاد دارم کشور را کسانی می سازند که برای آن می جنگند نه آنها که با یک غوره سردی شان می شود و با یک مویز گرمی شان. وقتی قادر نیستیم تنها شش ماه روی عقیده مان بایستیم، چطور انتظار داریم یک کشور ساخته شود؟

می دانم به نظر «روشنفکرانه تر» است که سیگار ناامیدی روشن کنیم و بگوییم اصلاً هیچی درست نمی شه تو این خراب شده! می دانم خوشتان نمی آید اما حقیقت دارد که ژاپنی ها بعد از بمباران اتمی و  آلمانی ها بعد از شکست خفت بار در جنگ جهانی دوم با قهر، ناامیدی، توبه کردن و «پُشت دستمو داغ کنم دیگه رای بدم» کشورشان را نساختند، ابرقدرت نشدند. ایستادند، جنگیدند و پیروز شدند.

احسان محمدی
منبع: تلگرام مصطفی تاج‌زاده

***

واکنش‌ها در توییتر به پشیمانی علی کریمی از رای‌دان به روحانی

«پشیمانم»، «پشیمان نیستم»

«امید كلمه گمشده‌ى مردمان سرزمینم بود كه با آمدن حسن روحانى باز پیدایش شد، مشق دموكراسى كردید و راى دادید، مشق دموكراسى كنید و مطالبه‌گر باشید» / «برخی #پشیمانم برخی هم #پشیمان_نیستم ما هم که کلن با کلیت نظام #مخالفم؛ بنظرم این که سه قطب شدیم خیلی بهتر از دوقطبی بودن است.»

iran-emrooz.net | Fri, 15.12.2017, 16:38

Mahmud Farjami:
«من هم پشیمانم. برنامه بودجه آشکارا چند غلط دارد. کاش رای نمی‌دادیم تا رییس‌جمهوری می‌داشتیم که بعد از عید برنامه را دریک انشای چهار صفحه‌ای به مجلس می‌داد و بدون اطلاع و اعصاب خوردی ما، هزاران میلیارد تومان از بودجه مملکت بدون هیچ ثبت و نظارتی ناپدید می‌شد. #یکته_نانوشته_بیسته»

جمیله دارالشفایی:
«عصبانی هستم، اما پشیمان نه. از اینکه طرف مقابل از استیصال ما سواستفاده می‌کند شاکیم، اما تا راه موثر جمعی پیدا نکنم، چاره دیگری ندارم. رای می‌دهم و برای رای آوردن کاندیدای مورد نظرم تلاش می‌کنم.»

sinann_64:
«بعد از هشتگ #پشیمانم دوباره حلقه فکری بنفش‌ها فعال شده و شروع کرده به پشیمون نیستم و این وضع از هیچی بهتره و این دست مغالطات، اما حقیقت اینه روحانی رفت در اغوش سپاه و گفت همه سپاهی هستیم رفتارهای سپاه خطر جنگ رو بیشتر کرد،وضع معیشت و اقتصاد بدتر شد و دیگه شعار بنفش‌ها کارساز نیست»

Asadollah Amraee:
«من رای داده‌ام چون نمی‌خواستم در هزاره سوم معجزه دیگری اتفاق بیفتد، دست کم در این جغرافیا جای دیگر البته اتفاق افتاده اسمش هم ترامپ است. کاستی‌ها را می‌دانم و می‌بینم و حدود اختیارات فرد منتخب را هم می‌دانم. پشیمان نیستم، حتی اگر به وعده‌هایی که داده‌اند نتوانند عمل کنند..»

آقاى خاث:
«امید كلمه گمشده‌ى مردمان سرزمینم بود كه با آمدن حسن روحانى باز پیدایش شد، مشق دموكراسى كردید و راى دادید، مشق دموكراسى كنید و مطالبه گر باشید، ولى رفقا امید رو دوباره از دل مردم نبرید، امید بذر هویت ماست.»

سیفون:
«بابا خود روحانی هم الان با اکانت ناشناس و لباس مبدل هرروز میاد توییتر هشتگ میزنه #پشیمانم ولی.. #تو_محکمتر_ماله_بکش»

stadeh1986:
«هرجای دنیا بگی تو کشور ما سلبریتیای بیسواد خط دادن، ما تکرار کردیم، بعد اون سلبریتیا دوباره پشیمون شدن می‌نشوننت رو صندلی الکتریکی! #پشیمانم»

foad shams:
«قطعا اگر وضعیت زندگی شما بهتر شده باید از شرایط دفاع کنید. اما اجازه بدهید اگر وضعیت ما هم بدتر شده انتقاد بکنیم. شخصا حس می کنم نسبتا هر سال وضعیتم بدتر می‌شود از نظر مالی و اقتصادی با وجود بیشتر کار کردن»

hosseinsarbandi:
«چندروز دیگه کارگاهی که ۵سال با خون دل نگهش داشتم رو می‌بندم. ولی دوباره میرم دنبال یه راه دیگه واسه تولید و اشتغال سراپا اگر زرد و پژمرده ایم ولی دل به پاییز نسپرده ایم #ناامید_نشدیم #پشیمان_نیستم»

Hoda Tohidi:
«از رأی به روحانی #پشیمان_نیستم چون بهترین گزینه موجود برای انتخاب بود و هرگز از شرکت در #انتخابات پشیمان نخواهم شد چون از معدود ابزارهای اثرگذاری‌ام در قدرت و سیاست است.»

FatimaFazilat‏:
«به طرفدارهای روحانی که الان میگن #پشیمانم خرده نمی‌گیرم، و البته #پشیمانی اونها سودی برای خودشون و ما و کشور نخواهد داشت. این وسط یک سلامی می‌کنم رییس جمهور محترم که امروز در حال از دست دادن پایگاه مردمی شون هستن. مردمی که از طرف ایشون مورد ظلم قرار گرفتن! سلام آقای رییس جمهور»

Reza Sharifi:
«از «اندکی صبر سحر نزدیک است…» تا «ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد…» راه درازی آمدیم اما به تجربه آموخته‌ایم که «عالم پیر دگر باره جوان خواهد شد…« #ناامید_نشدیم»

Hosein Vi:
«با شمایی که از رای دادن به #روحانی پشیمانید یا به بهانه هر اتفاق غیردلخواه، نفس رای دادن را زیر سوال می‌برید اختلاف نظر جدی درباره تصورمان از انتخاب دارم. از نظر شما انتخاب ایستگاه آخر مشارکت سیاسی است، از نظر من نقطه شروع. تمام این داد و فریادها و انتقادها «وظیفه» شهروندی ماست.»

عین القضات‏:
«#پشیمانم مث سگ از رایی که دادم #پشیمانم»

Kaveh Nourozi:
«مهندس #موسوی سال ٨٨ از #گردش_آزاد_اطلاعات گفت و حق مردم برای آگاهی از امور كشور امروز بعد از اون خرداد پر از حادثه در دولت #روحانی مردم به طور شفاف از بودجه نهاد های خاص مطلع میشند این یعنی #مسیر رو درست انتخاب كردیم دولت منتخب خودمون رو نقد میكنیم اما تخریب نه #ناامید_نشدیم»

Vahidazimi13:
«روحانی خدمت بزرگی به کشور کرد و آن هم انفجار اطلاعات در فضای مجازی بود، بودجه ۹۷ در #توییتر و #تلگرام در حال چرخش است و مردم ازقبل آگاهتر شدند»

حبیب رستمی:
«ما هنوز در فاز نجات كشور هستیم. در مسیر ناهموار و پر سنگلاخ و ناهمواری هستیم ، اما رای ندادن به #روحانی ما را به مسیر بن بست می بُرد. از بن بست و تحریم و جنگ ، فقط تندروها سود میبردند و میبرند. #حامی_منتقد_میمانیم #پشیمان_نیستیم»

Bahman Amouee:
«بودجه عمرانی ۹۷ نزدیک ۱۵ درصد کمتر از ۹۶ +حداقل ۱۰ درصد نرخ تورم امسال=توان خرید بودجه عمرانی ۹۷ حدود ۲۵ درصد کمتر از ۹۶ آن وقت #روحانی آن را دریک جمله بودجه ای برای اشتغال، مبارزه با فقر و عدالت می نامد.»

zya0000:
«سوء تفاهمی که پیش اومده و لازمه خیلی سریع رفع بشه اینه که شاید یه سریا نسبت به رای دادن به روحانی #پشیمانم بزنن اما مفهومش این نیست که کاش به رئیسی رای داده بودم.»

Hanif Emamgholizadeh‏:
«هنوز رابطه بین عوارض خروج از کشور و #پشیمانم برایم مبهم است، چند صد هزار تومان عوارض بیشتر میتواند شما را از انتخاب کردن روحانی و مقابله با رییس جمهور شدن جناب رییسی پشیمان کند. بلوغ سیاسی مان فقط در انتخابات ظهور میکند و بعد از آن در پستوی خانه ها پنهان می شود!#پشیمان_نیستم»

نجفی تهرانی:
«انقلاب فرانسه در ۱۷۸۹م آغاز شد و تا ۱۰ سال در این کشور هرج و مرج بود دوره‌های تغییر و پیشرفت در فرانسه به جمهوری اول تا پنجم تقسیم شده است فرانسویان راه دشوار دموکراسی را نه در ۴ دهه بلکه در حدود سه قرن پیموده‌اند. پس از انتخاب و انتقاد از صندوق رای و #روحانی #پشیمان_نیستم»

حامد سیاسی راد:
«میدونید این افزایش تعرفه‌ها و عوارض در #بودجه۹۷ در ازای چه خدمتیه؟ کم شدن وابستگی به درآمدهای نفتی! میدونید حذف جدل ۱۷ یعنی انجام کاری که دولت خاتمی میخواست و نتونست؟ خب پس چتونه؟ الان بااین رویکردتند شما جماعت توئیتری کار مجلسم برای چکش زدن بودجه و دفاع ازاین دست‌آورد سخت شد! #روحانی»

Maral
«یادآوری: احمدی‌نژاد ۸۴ محصول نا‌امیدی ما از خاتمی بود. «منتقد» روحانی باشیم، برای بهبود اوصاع تلاش کنیم ولی بذر نا‌امیدی و پشیمانی نکاریم. امید بذر هویت ماست!»

Hossein Soltani‏:
«هرآنکه با آگاهی رای داده نه #پشیمان شده و نه #ناامید! هرآنکه احساسی رای داده امروز، به دیروز فکر کنه بازهم نه #پشیمان میشه و نه #ناامید! #ناامید_نشدیم»

آميرزا بيژن‏:
«بین ماله کش و کسی که از ترس یا از سر استیصال در انتخابات شرکت کرده فرق است. ماله کش‌ها اتفاقا از این جو #پشیمانم ناراحتند. کسی که از سر استیصال و یا با تحلیل غلط رفته و رای داده و حالا واقعا پشیمان است خودش عضو جبهه حق است و انشالله می‌فهمد منافعش هم در پیوستن به جبهه حق است.»

AsadiradAli:
بی توجهی #دکتر_روحانی به حامیانش را به جان میخریم اما هرگز اجازه حضور مجدد به افراطیون نخواهیم داد. #پشیمان نیستیم منتقد ومطالبه گر هستیم

irani_72:
«درستش اینه که به مُبَلّغی که میگه #پشیمانم ، در درجه اول با کمال احترام بگی #غلط_کردی  که کمی #فکر_نکردی  … چقدر راحت #پشیمان میشید … چقدر راحت …»

مجتبی ازاد:
تا ۱۴۰۰ زیاد میشنویم از #پشیمان ها، داداش تو رو خدا یواش.

aghazadeh81‏:
« نه ننها عوارض خروج از کشور را چند برابر کردند بلکه قیمت دیدن سایت های خارجی از جمله گوگل را نجومی افزایش دادند ممنوع الخروجی حتی از طریق اینترنت #پشیمانم»

مینا روشن‏:
«#سلبریتی که باشی، موقع انتخابات از #روحانی حمایت می‌کنی، بعد وقتی ازش #ناامید شدی و از رای خودت #پشیمان شدی، به جای انتقاد از #دولت، همه چی رو می‌نویسی پای #نظام! تا این حد به دور از #شرافت و #منطق یعنی! وقتی هر آدم مشهور و خوشگلی، بشه صاحب‌نظر، وضع همین میشه دیگه!»

سارا بلاس‌کو‏:
«این همه سورپرایز بعد از دولت تدبیر و امیدشون داشتند، از اعتصاب‌غذای کشندهٔ زندانیان سیاسی تا بی‌کفایتی وزرای کابینه! الان که عوارض خروج گرون شده، سلبریتی‌ها صداشون در اومد و #پشیمان هستند!»

karimi_razi:
«رفقای #ارزشی که با شوق دارن #پشیمانم #سلبریتی‌ها رو برای هم ارسال میکنن بدونن قبل از اونها شما باید #پشیمان باشید که #پایان_فروردین رو بعنوان #آخر_بهار جشن گرفتید و قبل از شما هم باید آیت الله #جنتی بخاطر تحمیل اینهمه هزینه به #انقلاب پشیمان باشند»

شیخ حسن اونجوری‏:
«چقدر این دوران شبیه دور دوم خاتمی است همه سرخورده همه #ناامید_از_رای_دادن _های_پیاپی رژیم بازهم گولمان زد با از همان سوراخ گزیده شدیم بعضی‌ها #پشیمان و معترف اما بعضی غرور له‌شده‌شان  نمی‌گذارد به فریب خوردنشان اذعان كنند»

باران کوثری:
«من با صراحت به دولتی که به آن رای دادم «نقد می‌کنم» و این به معنای پشیمانی از رای‌ام نیست من مطالباتم را تکرار می‌کنم.»

Giti Afjeh‏ :
«برخی #پشیمانم برخی هم #پشیمان_نیستم  ما هم که کلن با کلیت نظام #مخالفم؛ بنظرم این که سه قطب شدیم خیلی بهتر از دوقطبی بودن است.»

hesam ashena‏ (مشاور حسن روخانی)
«پویش فرمایشی «پشیمانی» با پشتیبانی  کسانی شکل گرفت که باید در مورد  کارهای کرده و نکرده خود به تک تک مردم ما پاسخگو باشند. آنها ثروت و سعادت ملت را به تاراج دادند چه سدهایی ساختند که پشتش آبى نيست، چه فرودگاههایی که  ساختند و  پروازى به آنجا نيست، به دست هر نماينده  يك مجوز پالايشگاه و پتروشيمى، به اسم خصوصى سازى پتروشيمى را به وزارت رفاه، پالايشگاه را به وزارت دفاع،  روغن‌كشى را به بنياد شهيد، نيروگاه سازى را به آستان قدس، مخابرات را به سپاه و ستاد پيمانكاری را به قرارگاه خاتم الانبياء، بندر را به قرارگاه خاتم الاوصياء و …»

ایران امروز

اين قسمت در حال حاضر بسته است.