اطلاعیه در محکومیت حمله تروریستی به رژۀ‌ نظامی در اهواز

حملۀ‌ تروریستی روز شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ (۲۲ سپتامبر ۲۰۱۸) به رژۀ‌ نظامی در اهواز، طبق آمار رسمی حدود ۲۵ کشته و بیش از ۶۰ زخمی برجای گذاشته است. مسئولیت این حمله را «جنبش عربی آزادی بخش الاحواز» به عهده گرفته است. بنا به گزارشات منتشر شده، در این حمله علاوه بر نظامیان، تعدادی از افراد غیر نظامی نیز که برای تماشای رژه در محل حضور داشتند، جان باخته اند.

این حمله با هر انگیزه ای صورت گرفته باشد، اقدامی است مخرب که می تواند موجبی برای افزایش سرعت و شدت چرخۀ خشونت در منطقه شود و جان انسان های بی گناه بیشتری را در معرض خطر قرار دهد. شکی نیست که سیاست سرکوب جمهوری اسلامی طی چهار دهۀ گذشته به ویژه در مناطق اتنیک و اعمال تبعیض و خشونت دولتی علیه هموطنان عرب در خوزستان نقش زیادی در رشد گرایشات رادیکال داشته است، اما هیچ کدام از این ها، نمی تواند توجیهی برای تروریسم و کشتار باشد.

اتحاد جمهوریخواهان ایران حملۀ‌ تروریستی به رژۀ‌ نظامی در اهواز و کشتار و زخمی نمودن ده ها تن از نظامیان و افراد غیر نظامی را شدیدا محکوم می کند. ما در عین حال به هر گونه سوء استفاده از این حمله، به عنوان یک دستاویز برای تشدید سیاست سرکوب حکومتی علیه هموطنان عرب در خوزستان هشدار می دهیم.

هیت سیاسی اجرائی
اتحاد جمهوریخواهان ایران
۳۱ شهريور ۱۳۹۷ – ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۸

اين قسمت در حال حاضر بسته است.