جمهوریخواهان ایران: جنایت اسید پاشی زنجیره ای در اصفهان را محکوم می کنیم / به زمینه سازی برای تشدید خشونت علیه زنان پایان دهید!

طی روزهای اخیر گروه های موتورسوار در اصفهان با اسیدپاشی به صورت زنان، خیابان ها را برای آنان ناامن تر از پیش ساخته اند و زنان قربانی این جنایت وحشیانه که بخش بزرگی از بینایی و سلامتی خود را از دست داده اند، در انتظار سرنوشتی نامعلوم هم اکنون در بیمارستان های کشور بستری شده اند.

 در حالی که بازتاب اخبار این اعمال جنایتکارانه موجی از انزجار همگانی را در سراسر کشور برانگیخته است، مراجع رسمی حکومت از هرگونه اظهار نظری در این زمینه طفره رفته اند. همزمان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشغول تبدیل برنامه انصار حزب الله برای حمله به زنان، به لایحه قانونی و تصویب آن تحت عنوان قانون «طرح صیانت از حریم حجاب و عفاف» و ترویج «امر به معروف و نهی از منکر» هستند. هر چند اطلاعات کامل و دقیق آن چه اتفاق افتاده هنوز در پرده ابهام  است و نهادهای امنیتی و دستگاه قضایی کشور حقایق پشت پرده این جنایات را تاکنون از مردم پنهان داشته اند، اما شواهد موجود نشان می دهد که اسیدپاشی اوباش موتورسوار در اصفهان، اقدامی سازمان یافته و از قبل طراحی شده در کانون های معینی بوده است.

روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه جمعی از فعالان جنبش زنان و شهروندان معترض به این جنایت ها، در همبستگی با زنان قربانی اسیدپاشی در اصفهان، در برابر ساختمان مجلس دست به تجمع زدند و با شعارهایی از قبیل: «ما زنیم انسانیم، شهروند این دیاریم، اما حقی نداریم»، «آمرین جنایت، افشا باید گردند»، «قوانین ضد زن ملغی باید گردد»، «اسیدپاشی جنایت، قانونگذار حمایت”، اعتراض شدید خود به قوانین زن ستیز و ناامنی های موجود علیه زنان را ابراز داشتند. در اصفهان نیز  جمع بزرگی از مردم با شرکت در یک تجمع اعتراضی در برابر ساختمان دادگستری و با سر دادن شعارهایی چون «اصفهان شهر منه، امنیت حق منه»، از مقامات مسئول خواهان رسیدگی فوری و دستگیری و مجازات آمران و عاملان این جنایات شدند.

 معترضان در تهران که پلاکاردهایی با مضمون: «سخنان ضد زن، بسترسازی خشونت علیه زنان» است، «داعش آنی می کشد، اسیدپاش زجرکش می کند»، «قوانین ضدزن، بسترسازی خشونت عریان علیه زنان» و «شهر امن حق من است» در دست داشتند، خواستار آن شدند که طرح «حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر» از دستور کار مجلس خارج شود.

اسیدپاشی زنجیره ای، چهره کریه ضدانسانی کسانی را آشکارتر نموده است که همواره از مسند قدرت و از تریبون های رسمی کشور بر طبل تبعیض جنسی می کوبند، علیه حقوق و آزادی های زنان تبلیغ و از قوانین تبعیض آلود و غیر انسانی دفاع می کنند و در فکر سازماندهی سرکوب زنان تحت عنوان «بدحجابی» هستند.

 جمهوریخواهان ایران خواهان  قطع حمایت  حاکمیت از گروه های فشار، انحلال آن ها، بازداشت و محاکمه عاملان جنایتکار اسیدپاشی و آمران گروه های سرکوب موتور سوار و  پاسخگو بودن دولت در برابر اعمال آن ها هستند. روشن نیست که چرا نیروی انتظامی جمهوری اسلامی که همواره برای جلوگیری از هرگونه حرکت اعتراضی و حتی آب بازی در پارک ها در حال آماده باش است، نتوانسته است در عرض این مدت، عاملان اسیدپاشی زنجیره ای در اصفهان را کشف و بازداشت کند.

 جمهوریخواهان ایران با اعلام همدردی با قربانیان اسیدپاشی های جنایتکارانه اوباش مورد حمایت حاکمیت و پشتیبانی از اعتراض مدنی مردم علیه این جنایت ها، از فعالان سیاسی، مدنی و همه نیروهای بشردوست و مدافع حقوق بشر دعوت می کنند که با اعلام انزجار از ادامه این جنایت ها، صدای اعتراض خود را بلندتر سازند و حکومت جمهوری اسلامی را به توقف تبلیغ خشونت علیه زنان، بازداشت و محاکمه جنایتکاران وادار نمایند.

 هیات سیاسی اجرائی:

اتحاد جمهوریخواهان ایران

اتحاد برای پیشبرد سکولار دمکراسی در ایران

سازمان جمهوریخواهان ایران

 اول آبانماه ۱۳۹۳- ۲۳ اکتبر ۲۰۱۴

 

اين قسمت در حال حاضر بسته است.