در سوگ پروین بختیار نژاد، روزنامه نگار و فعال جنبش زنان کشورمان

خانم پروین بختیارنژاد روزنامه نگار، فعال مدنی و مدافع حقوق زنان، نیمه‌شب سه‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ در تهران چشم از جهان فرو بست. او کار روزنامه‌نگاری را با نشریه “ایران فردا” آغاز کرد . پس از توقیف آن، همراه با همکاران دیگر در “جامعه نو” به کارش ادامه داد. بعد ها در اکثر روزنامه های دوران اصلاحات از جمله خرداد، آفتاب امروز، یاس نو، نوروز، شرق و اعتماد قلم زد.

خانم بختیار نژاد از فعالان جنبش زنان ایران و پژوهشگر مسائل زنان بود و در سال ۱۳۸۱ کتاب “فاجعه خاموش” را که پژوهشی در زمینه قتل‌های ناموسی است، منتشر کرد.

خانم بختیار نژاد بعد از وقایع سال ۱۳۸۸ مجبور شد به همراه خانواده اش به فرانسه مهاجرت کند. ایشان در خارج از کشور به فعالیت های قلمی و مدنی خود ادامه دادند. در مجامع مختلف ایرانیان خارج از کشور، از جمله در همآیش های اتحاد جمهوریخواهان ایران مشارکت و سخنرانی داشتند. خانم بختیار نژاد در سال ۱۳۹۵ تصمیم به بازگشت به ایران گرفت. او تجربه زندان در جمهوری اسلامی را داشت و این بار نیز بعد از بازگشت یک ماه در زیر بازجوئی بود و درست روز درگذشتش حکم شش سال زندانش هم ابلاغ شده است.

اتحاد جمهوریخواهان فقدان این انسان سخت کوش و توانا را به خانواده محترم ایشان، بویژه دوست ارجمند رضا علیجانی، فرزندانشان ارشاد و نیایش علیجانی و همچنین به جنبش زنان ایران تسلیت می گوید.

یادش گرامی باد!

هیات سیاسی – اجرایی
اتحاد جمهوریخواهان ایران
۱۲ اکتبر ۲۰۱۸- ۲۰ مهر ۱۳۹۷

اين قسمت در حال حاضر بسته است.