مجمع عمومی کانون نویسندگان ایران برگزار شد

ششمین مجمع عمومی عادی دوره‌ی سوم کانون نویسندگان ایران روز جمعه سیزدهم شهریور با حضور اعضای کانون در پارکینک منزل یکی از اعضا برگزار شد.

رییس سنی مجمع پرویز بابایی با خوش آمد گویی به حاضران جلسه را افتتاح کرد و در پایان سخنان خود به یاد جانباختگان راه آزادی بیان و نیز درگذشتگان کانون یک دقیقه سکوت داد.پس از آن با موافقت شرکت کنندگان سه تن از اعضای هیئت دبیران حسن اصغری، رضا خندان(مهابادی) و حافظ موسوی که قصد کاندیداتوری در این انتخابات را نداشتند، هیئت رییسه‌ی مجمع عمومی را تشکیل دادند. (رضا خندان در دو دوره‌ی پیشین دبیر بود و طبق اساسنامه‌ی کانون این بار نمی‌توانست کاندیدای دبیری شود. حسن اصغری و حافظ موسوی تمایلی به شرکت مجدد در هیئت دبیران نداشتند).

گزارش فعالیت یک ساله‌ی هیئت دبیران را فانوس بهادروند و بکتاش آبتین خواندند. پس از آن رضا عابد گزارش بازرسان مالی را خواند. مجمع گزارش‌ها را تایید کرد و وارد بخش دیگر دستور جلسه یعنی انتخابات شد. از میان داوطلبان و با تایید مجمع هیئت نظار شامل فرخنده حاجی‌زاده، فریبرز رییس‌دانا، محمد زندی، سید علی صالحی و حسینعلی نوذری تعیین شد و روند انتخابات را زیر نظر گرفت. در انتخاباتی کاملا شفاف نتایج زیر به دست آمد:

دبیران اصلی به ترتیب آرا:

۱- بکتاش آبتین
۲- ناصر زرافشان
۳- محسن حکیمی
۴- اکبر معصوم بیگی
۵- فاطمه سرحدی‌زاده

دبیران جانشین به ترتیب آرا:
۱- کیوان باژن
۲- علی‌رضا جباری
۳- روح‌اله مهدی‌پور عمرانی
۴- حمید یزدان‌پناه
۵- علی‌رضا عباسی
(آراء نفرات دوم و سوم برابر است)

منشی:
رضیه انصاری

صندوقدار:
علی صداقتی خیاط

بازرسان:
1- رحیم رسولی
2- قباد حیدر

گزارش تفصیلی برگزاری مجمع عمومی عادی در چند روز آینده منتشر خواهد شد.

اين قسمت در حال حاضر بسته است.