دبیرکل سازمان ملل خواهان آزادی رهبران مخالفان دولت شد

آقای‌بان کی‌ مون، دبیر کل سازمان ملل، در یک سخنرانی در دانشکده روابط بین الملل تهران، خواستار آزادی زندانیان سیاسی و حمایت از آزادی بیان در ایران شد. او همچین در سخنرانی خود تاکید کرد که بسیار مهم است که در انتخابات ریاست جمهوری آینده ایران «صدای مردم» شنیده شود.وی که برای شرکت در اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران به سر می‌‌برد، روز گذشته ۹ شهریور در دیداری با دانشجویان و استادان این دانشکده در مورد مسائل داخلی‌ ایران و برخی‌ چالش‌هایش با جامعه بین الملل صحبت کرد.آقای بان کی مون در این سخنرانی بدون نام بردن از کسی‌، خواستار آزادی رهبران مخالفان، مدافعین حقوق بشر و روزنامه نگاران دربند در ایران شد.

» ادامه

«هشدار آنگلا مرکل به نتانياهو در مورد حمله به ايران»

روزنامه اسرائيلی «هاآرتص»، جمعه، ۱۰ شهريور، از قول يک مقام اين کشور که نامش برده نشده، نوشته است که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به بنیامين نتانياهو، نخست وزيراسرائيل، تلفن زده و او را از حمله نظامی به ايران برحذر داشته است.به نوشته این روزنامه اسرائیلی، آنگلا مرکل، ۱۰ روز پيش در تماسی تلفنی گفته است که بايد فرصت بيشتری به موثر بودن تحريم ها و دپيلماسی داده شود، و درباره پيامدهای چنين حمله ای در خاورميانه هشدار داده است.

» ادامه

بان گی مون: مهم است که صدای مردم ایران را در انتخابات آینده بشنوید

دبیرکل سازمان ملل روز پنج‌شنبه، نهم شهریورماه، در سخنرانی خود در دانشکده ارتباطات وزارت خارجه ایران به حاکمان جمهوری اسلامی گوشزد کرد که «بسیار مهم» است که در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده «صدای مردم ایران» را بشنوند.به گفته بان گی مون، دبیرکل سازمان ملل، در این سخنرانی که متن کامل آن در وب‌سایت سازمان ملل آمده است، او همچنین از مقامات ایران خواستار آزادی رهبران اپوزیسیون، مدافعان حقوق بشر و روزنامه‌نگاران زندانی در ایران شده است.

» ادامه

دیدار خودکامگان در حاشیه اجلاس

شانزدهمین اجلاس سران عدم تعهد در ایران، درحالی برگزار می‌شود که کشور در معرض سنگین ترین تحریم هاست. صاحبان قدرت در جمهوری اسلامی تلاش می کنند این اجلاس را به سود خود مصادره کنند و از بحران مشروعیت و انزوای تجمیل شده، بکاهند. اما آنان چقدر توفیق داشته اند؟ سخنرانی تند محمد مرسی علیه دمشق اسد و انتقادهای صریح دبیرکل سازمان ملل متحد از اظهارات ماجراجویانه و مخاصمه آلود رهبران جمهوری اسلامی و نیز اعتراض تلویحی به حمایت ایران از رژیم سرکوبگر اسد و همچنین وضع حقوق بشر در ایران، آن هم با استفاده از امکانی که تهران فراهم کرده و با کمک تریبون های تبلیغی جمهوری اسلامی، رخدادهای کوچکی نبوده است.

» ادامه

اجلاس سران در ایران به جایگاهی بر خلاف مواضع تهران تبدیل شد

شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، روز پنجشنبه 30-8-2012 در تهران آغاز به ‌کار کرد. و نخستین نشست این اجلاس که با سخنرانی آیت لله علی خامنه ای رهبر ایران آغاز شد، در پی سخنرانی محمد مرسی رئیس جمهور مصر و بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد به جایگاهی بر خلاف انتظارات تهران از این کنفرانس شد. سخنرانی محمد مرسی رئیس جمهور مصر و تایید انقلاب مردم سوریه بر ضد رژیم بشار اسد و نیز اظهارات بان کی مون دبیر کل سازمان ملل و انتقاد غیر مستقیم وی از مواضع ایران در زمینه های داخلی و خارجی، مقامات تهران را غافلگیر کرد.

» ادامه

گمان‌زنی درباره محتوای گزارش جدید آژانس: افزایش سرعت غنی‌سازی در ایران

گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد فعالیت اتمی ایران امروز نهم شهریور برای شورای حکام فرستاده خواهد شد و بر اساس برخی گزارش‌ها، در آن آمده که ایران سرعت غنی‌سازی اورانیوم را با تجهیزاتی جدید افزایش داده است.طبق این گزارش‌ها انتظار می‌رود که این گزارش به همکاری‌نکردن ایران در تحقیقات مربوط به اتهام تولید سلاح اتمی توسط این کشور و امتناع مقام‌های جمهوری اسلامی در صدور اجازه بازدید از سایت نظامی پارچین بپردازد.

» ادامه

محمدجواد لاریجان : سخنان مرسی و بان نشانه سعه صدر ایران بود

محمدجواد لاریجانی٬ دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه اعلام کرد جمهوری اسلامی به عنوان رئیس دوره‌ای جنبش عدم تعهد در برابر سخنان انتقادی محمد مرسی و‌ بان کی مون از خود «سعه صدر» نشان داده است.محمد مرسی٬ رئیس جمهور مصر و‌بان کی مون٬ دبیرکل سازمان ملل متحد روز پنجشنبه (۹ اردیبهشت) در اجلاس سران عدم تعهد سخنانی ایراد کردند که بازتاب‌های گسترده‌ای داشته است.آقای مرسی برخلاف سیاست‌های جمهوری اسلامی از بشار اسد به عنوان حاکمی «ظالم» و «سرکوب‌گر» نام برد و خواستار کناره‌گیری وی از قدرت شد.بان کی مون هم طی سخنانی از جمهوری اسلامی خواست در خصوص برنامه هسته‌ای خود «شفاف‌سازی» کند و دست از تهدید‌ها علیه اسرائیل بردارد.

» ادامه

توضیحاتی درباره مصاحبه آقای عموئی درباره ۲۸مرداد

پیش از آغاز توضیحاتم، صادقانه بگویم و اعتراف کنم که برای من، از نظر اخلاقی و احساسی، نقد و زیر پرسش بردنِ گفته‌هایِ مبارزِ نستوه سیاسیِ طیف چپ، آقای محمد علی عموئی، که ۲۵ سال از جوانی و عمر گرانقدر خود را در زندان‌های شاه و ۱۳ سال دیگر آن را در زندان‌های مخوف و جان‌فرسای جمهوری اسلامی گذرانده است، […]

» ادامه

دو مصاحبه در مورد گزارش آژانس انرژی هسته ای و پاکسازی پارچين

مصاحبه با راديو فردا مصاحبه با راديو فردا – پنج شنبه 30 آگوست 2012 در مورد گزارش اخير آژانس هسته ای و موضوع پاکسازی محوطه پارچين   [audio:http://jomhouri.com/jomhouri/wp-content/uploads/2012/08/bayat_iaea_aug30.mp3|autostart=yes] مصاحبه با صدای آمريکا مصاحبه با صدای آمريک – جمعه 31 آگوست 2012 در مورد گزارش اخير آژانس هسته ای و موضوع پاکسازی محوطه پارچين برای پخش مصاحبه کليک کنيد [audio:http://jomhouri.com/jomhouri/wp-content/uploads/2012/08/bayat-voa-1sep2012.mp3] در […]

» ادامه

آیت الله خامنه ای: ایران در پی دستیابی به بمب اتمی نیست

اجلاس سران کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها در تهران آغاز به کار کرده است.روز پنجشنبه، ٩ شهریور (٣٠ اوت)، شانزدهمین اجلاس سران کشورهای جنبش غیرمتعهدها با حضور رهبران، مقامات ارشد و نمایندگان تعدادی از کشورهای عضو جنبش و چند سازمان و نهاد بین المللی، از جمله دبیرکل سازمان ملل متحد، با سخنرانی آیت الله علی خامنه ای، رهبر، و محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران و کار خود را در تهران آغاز کرده است.به گزارش خبرگزاری دولتی ایران – ایرنا – آیت الله خامنه ای همراه با محمود احمدی نژاد، علی لاریحانی، رئیس مجلس، صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه، اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت در سالن اجلاس حضور یافت.

» ادامه
1 2 3 41