واکنش ایران و سوریه به حمله هوایی اسرائیل

با انتشار خبر حمله هوایی اسرائیل به یک مرکز تحقیقات نظامی در حومه دمشق سفیر سوریه در لبنان به “پاسخی غافلگیرکننده” تهدید کرد. وزیر خارجه جمهوری اسلامی نیز اقدام اسرائیل را به شدت محکوم کرده است.بنابر گزارش‌ها جنگنده‌های نیروی هوایی اسرائیل روز چهارشنبه (۳۰ ژانویه/ ۱۱ بهمن) یک مرکز تحقیقاتی ارتش سوریه در شمال دمشق را بمباران کردند. گفته می‌شود این حمله دو کشته و ۵ مجروح برجا گذاشته و به تاسیسات این مرکز خسارت زیادی وارد کرده است. در مورد انگیزه و جزییات این حادثه تاکنون گزارش رسمی و دقیقی منتشر نشده است.

» ادامه

ابراز نگرانی روسیه از خبر حمله هواپیماهای اسرائیل به سوریه

وزارت خارجه روسيه روز پنج‌شنبه، ۱۲ بهمن، در بیانیه‌ای از گزارش‌های مربوط به حمله جنگنده‌های اسرائيلی در خاک سوريه، ابراز نگرانی شدید کرده و گفت در صورت تائید این خبر، اسرائیل منشور سازمان ملل را نقض کرده و این حمله غیرقابل قبول است.منابعی روز چهارشنبه به رویترز گفتند که جنگنده‌های اسرائیل یک کاروان از کامیون‌های ظاهرا حامل سلاح را که قصد عبور از سوریه به خاک لبنان داشتند را بمباران کرده است.سی‌ان‌ان نیز از قول یک منبع گزارش داد که این کامیون‌ها حامل قطعات موشک ساخت روسیه به لبنان بوده‌اند.

» ادامه

سوریه: جنگنده‌های اسرائیلی یک مرکز تحقیقاتی در دمشق را بمباران کردند

ارتش سوریه شامگاه چهارشنبه ۱۱ بهمن اعلام کرد که جنگنده‌های اسرائیلی، یک مرکز پژوهش‌های نظامی در حومه دمشق پایتخت سوریه را بمباران کرده‌اند.پیشتر، خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داده بود: «جنگنده‌های ارتش اسرائیل یک کاروان را در نقطه مرزی منهدم کردند.»یک منبع امنیتی دیگر که به این خبرگزاری خواسته نامش فاش نشود گفته است که به احتمال زیاد این کاروان حامل جنگ افزار بوده که برای قرار گرفتن در اختیار گروه حزب الله، به لبنان می‌رفته است.

» ادامه

به پیشواز «داووس امنیتی»: در مونیخ چه خواهد گذشت

هتل بایریشرهوف در شهر مونیخ، از روز جمعه، ۱۳ بهمن‌ماه، میزبان ده‌ها سیاستمدار و تحلیل‌گر عرصه امنیت خواهد بود تا در سه روز چندین موضوع مهم این روز‌ها که دنیا با آن دست و پنجه نرم می‌کند را در فضایی غیررسمی مطرح و تحلیل کنند.کنفرانس امنیتی مونیخ که امسال چهل و نهمین دوره آن برگزار می‌شود، ‌در سال ۱۹۶۳ به همت اوالد فون کلایست بنا نهاده شد. این کنفرانس که در سال‌های ابتدایی خود‌ با اولویت پرداختن به موضوع جنگ سرد شکل گرفت، در سال‌های بعد از آن به موضوعات متعدد دیگری پرداخت.

» ادامه

به بازداشت روزنامه نگاران پایان دهید! خبرنگاران زندانی را آزاد کنید!

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با یورش به نشریات اصلاح طلب اقدام به بازداشت روزنامه نگاران نموده اند. با احتساب خبرنگارانی که قبل و بعد از این یورش بازداشت شده اند،  تاکنون  ۱۷ روزنامه نگار  دستگیر شده اند. وزارت اطلاعات با دروغ مضحک و انتشار اطلاعیه ای این یورش را «کشف یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های رسانه‌ای متصل به اردوگاه رسانه‌ای استکبار» […]

» ادامه

کمک ۲۰۰ میلیون دلاری جمهوری اسلامی به سوریه

روزنامه قانون خبر داده است که بازداشت و احضار روزنامه‌نگاران که از روز شنبه آغاز شده، روز چهارشنبه نیز از سوی وزارت اطلاعات ادامه یافته و تاکنون دست‌کم ۱۵ روزنامه‌نگار بازداشت و شمار بیشتری از روزنامه‌نگاران نیز به وزارت اطلاعات احضار شده‌اند.همزمان روزنامه اعتماد از بازداشت علی دهقان دبیر سرویس اقتصادی روزنامه بهار و فاطمه ساغرچی خبرنگار سایت جماران خبر داده و روزنامه شرق گزارشی درباره «آخرین وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشت شده» منتشر کرده است.

» ادامه

سایت «الف»: اگر تحریم‌ها علیه ذات نطام نیست باید مصالحه کرد

سایت «الف» با بازنشر یادداشتی از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست در صورتی که تحریم‌ها «ذات» و «هویت» نظام را هدف قرار نداده‌٬ «مصالحه را بر مقابله ترجیح داده و کشور را نابود نکنند.»در این یادداشت که روز چهارشنبه (۱۱ بهمن) منتشر شده٬ آمده چنانچه تحریم‌ها ناشی از «عدم اطمینان» غرب بوده و جمهوری اسلامی می‌تواند در آینده به اهداف خود برسد٬ باید تن به «مصالحه» دهد.این سایت نوشته اگر تحریم‌ها برای جلوگیری از حمله و خطر احتمالی جمهوری اسلامی علیه جامعه جهانی است باید به «دشمنان» اطمینان داده شود که ایران در پی چنین تصمیمی نیست.

» ادامه

اعتراض بیش از ۲۰۰ روزنامه‌نگار به موج اخیر بازداشت روزنامه‌نگاران

بیش از ۲۰۰ روزنامه‌نگار و فعال مطبوعاتی ایرانی چهارشنبه ۱۱ بهمن با صدور بیانیه‌ای، نسبت به یورش اخیر نیروهای امنیتی به دفا‌تر روزنامه‌ها و دستگیری شماری از روزنامه‌نگاران اعتراض کردند.شیرین عبادی حقوقدان ایرانی و برنده جایزه صلح نوبل در سال ۲۰۰۳ هم در نامه‌ای به احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در وضعیت حقوق بشر ایران، به بازداشت‌های گسترده روزنامه نگاران در ایران، اعتراض کرد.

» ادامه

شیرین عبادی: بازداشت‌ها جو ارعاب را تقویت می‌کنند

شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل، در نامه ای به احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در وضعیت حقوق بشر در ایران، نسبت به بازداشت‌های اخیر روزنامه نگاران در ایران اعتراض کرده است.خانم عبادی در نامه خود نوشته: “ماموران امنیتی با دستگیری‌های گسترده خبرنگاران و طرح اتهامات واهی، سعی دارند تا هر چه بیشتر، جو ارعاب را تقویت کنند و مانع از اطلاع رسانی آزاد شوند.”

» ادامه

اطلاعیه وزارت اطلاعات ایران در مورد بازداشت خبرنگاران

وزارت اطلاعات ایران روزنامه نگارانی را که اخیرا بازداشت شده‌اند، اعضای یک “شبکه رسانه‌ای متصل به اردوگاه رسانه‌ای استکبار” معرفی کرده که توسط بی‌بی‌سی اداره می‌شده است.در اطلاعیه وزارت اطلاعاتکه امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن (۳۰ ژانویه) منتشر شده، آمده است: “این شبکه توسط سازمان عملیات روانی دولت انگلیس (موسوم به بی‌بی‌سی) با بهره برداری از تجارب مقطع فتنه ۸۸ احداث و با همکاری چند دولت غربی اداره می شد”.

» ادامه
1 2 3 32