نامه اتحاد جمهوریخواهان ایران شاخه آمریکای شمالی‌ به فرماندار ایالت ماساچوست آمریکا و به شهردار بوستون

عالیجناب دوال پاتریک، فرماندار ایالت ماساچوست و عالیجناب توماس منینو، شهردار بوستون     به دنبال عملیات انفجاری تروریستی در شهر بوستون، ماساچوست و کشتار و زخمی نمودن انسان های بیگناه؛ این نامه را در کمال همدردی و با اندوه بسیار برای پشتیبانی از شما تقدیم می‌کنیم .لطفا عمیق‌ترین تسلیت‌های ما را بپذیرید. ما تاثر قلبی خود را به شما، قربانیان […]

» ادامه

ده سال اتحاد جمهوری خواهان ایران

ده سالگی اتحاد جمهوریخواهان، دستاوردها، عدم موفقیتها، چشم اندازها، همگرایی جمهوری خواهان، امکانات و دشواریها، جنبشهای اجتماعی و جمهوری خواهی
جمهوری خواهان و انتخابات پیش رو
برلین – آلمان
11 و 12 ماه مه 2013

» ادامه

پيام به کنگره سیزدهم سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت )

دوستان گرامی، برگزاری کنگره سیزدهم را به شما تبریک می گوئیم . سازمان شما یکی از جریانات جمهوریخواه مهم کشور ماست و در عین حال، بسیاری از شرکت کنندگان در این کنگره از فعالین اتحاد جمهوریخواهان نیز هستند.  این واقعیت و اشتراکات ما با شما در برخورد به مسائل جنبش جمهوریخواهی و دمکراسی خواهی کشورمان، رابطه دو جانبه ما را […]

» ادامه

گرامی مقدم: مشی اصلاح‌طلبی شرکت در انتخابات است

اسماعیل گرامی مقدم می‌گوید هرچند اصلاح طلبان در انتخابات مجلس شرکت نکردند اما با توجه به شرایط موجود، به این نتیجه رسیده‌اند که باید در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند. خاتمی یا رفسنجانی دو گزینه اصلاح طلبان هستند.آمدن یا نیامدن خاتمی، این روزها مسئله اصلاح طلبان این است. هرچند مردم بیشتر به شرکت یا عدم شرکت در انتخابات فکر می‌کنند. اصلاح طلبان اما ستاد تشکیل می‌دهند:

» ادامه

افزایش دو برابری واردات ایران از بریتانیا

واردات ایران از بریتانیا طی ۱۱ ماهه اول سال ۹۱ نسبت به دوره مشابه سال قبل نزدیک به دو برابر افزایش یافته است.خبرگزاری ایسنا طی گزارشی بر اساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران از «افزایش شدید» مبادلات تجاری ایران و بریتانیا در سال ۱۳۹۱ خبر داده است؛ به‌طوری که در ۱۱ ماهه سال قبل واردات ایران از بریتانیا تقریبا از نظر ارزشی ۱٫۸ برابر نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۰ افزایش یافته است.

» ادامه

رد کلیات لایحه بودجه ۹۲ در کمیسیون تلفیق مجلس

کمیسیون تلفیق مجلس ایران که بررسی تخصصی لایحه بودجه سالانه را بر عهده دارد، با کلیات لایحه بودجه سال ۹۲ مخالفت کرده و آن را به صحن مجلس بازگردانده است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق به خبرگزاری فارس گفته است که کلیات لایحه بودجه سال جاری در این کمیسیون رد شده است. به این ترتیب کلیات بودجه در صحن علنی مجلس به رأی گذاشته می‌شود و اگر رای نمایندگان مثبت باشد، به کمیسیون تلفیق برمی‌گردد.

» ادامه

مصباح‌یزدی: رد صلاحیت سران اصلا‌ح‌طلبان قطعی است

محمد تقی مصباح یزدی، از روحانیون سابقا حامی محمود احمدی‌نژاد، گفته است در انتخابات آینده ریاست جمهوری، «سران اصلاح‌طلبان قطعا رد صلاحیت می‌شوند» و «بعید است که مردم به آنها اقبال داشته باشند».به گزارش فارس، محمد تقی مصباح یزدی، عضو مجلس خبرگان رهبری، در دیدار اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی از اصولگرایان خواسته است متحد شوند و فقط با یک نامزد در انتخابات ریاست جمهوری امسال شرکت کنند.

» ادامه

سازمان مجاهدین انقلاب: نشانه‌ای از انتخابات آزاد نیست

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، از تشکل‌های عمده اصلاح‌طلبان ایران، در بیانیه‌ای درباره انتخابات ریاست جمهوری گفته است: «هیچ نشانه‌ای دال بر اراده حاکمیت برای تجدیدنظر در نحوه اداره کشور و برگزاری انتخابات آزاد و دموکراتیک به چشم نمی‌خورد.»در این بیانیه روز چهارشنبه ۲۱ فروردین در وبسایت‌های خبری نزدیک به اصلاح‌طلبان منتشر شده، نوشته است:

» ادامه

باهنر: بزرگتر از احمدی‌نژاد هم نتوانستند انتخابات را به تعویق بیاندازند

محمدرضا باهنر، نایب رییس مجلس ایران، به محمود احمدی‌نژاد هشدار داده که فکر «مانع‌تراشی» در مسیر انتخابات ریاست جمهوری را از سر بیرون کند و در صورت ردصلاحیت «نامزد مورد نظر» خود در «مقابل نظام» نایستد.آقای باهنر در گفت‌وگو با خبرگزاری مجلس شورای اسلامی که روز چهارشنبه، ۲۱ فروردین، منتشر شد اظهار داشت که محمود احمدی‌نژاد از دخالت درباره ردصلاحیت احتمالی نامزد مورد نظر خود «ضرر می‌کند» و هم این‌که به نظام جمهوری اسلامی ضرباتی را وارد می‌آورد.

» ادامه

تحویل شش نفتکش شرکت کشتیرانی «ایران-هند» به دهلی نو

مقام‌های هندی تایید کرده‌اند که شرکت کشتیرانی مشترک «ایران–هند» منحل شده و مالکیت ۶ نفتکش از ۷ فروند نفتکش آن به شرکت دولتی «کشتیرانی هند» تحویل داده شده است.روزنامه «لایو مینت» هند طیگزارشی روز سه‌شنبه ۲۰ فروردین ماه از قول یک منبع آگاه در شرکت کشتیرانی هند اعلام کرد که شرکت مشترک یاد شده هفته گذشته به‌خاطر تاثیر تحریم‌های غرب بر ایران منحل شدهاست.به گفته این منبع آگاه، مالکیت شش نفتکش این شرکت در ازای قبول مسئولیت پرداخت بدهی هشتاد میلیون دلاری آن به «کشتیرانی هند» واگذار شده است.

» ادامه
1 2 3 11