بازتاب حکم اعدام چهار متهم اختلاس بزرگ؛ «اعدام، کارساز است؟»

روزنامه جام جم از قول غلامحسين محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائيه خبر داده که مهدی کروبی و ميرحسين موسوی همچنان در حصرند و «امکان آزادی شان نيست.»
روزنامه اعتماد از «خودسوزی» اعتراض آميز جوان ۲۴ ساله متقاضی «کار» در مقابل چشم شهردار ملارد خبر داده است.روزنامه تهران امروز سرمقاله شماره دهم مرداد ماه از «حکم اعدام» برای «چهار نفر از متهمان اختلاس سه هزار ميليارد تومانی» استقبال کرده و خواهان اجرای فوری اين حکم شده است. روزنامه های جهان صنعت و ابتکار اما در سرمقاله های سه شنبه ابراز ترديد کرده اند که صدور حکم «اعدام» و «برخورد قضايی» برای مقابله با فساد اقتصادی «کارساز» باشد.

» ادامه

جنگ حلب، احتمال دخالت ترکیه و تهدید ایران به اقدام متقابل

سه روز از حمله سنگین ارتش سوریه به حلب که به دست مخالفان افتاده می‌گذرد و هنوز جنگ در این منطقه به‌شدت ادامه دارد. در همین حال ترکیه در خصوص مداخله نظامی به سوریه هشدار داد، هشداری که با واکنش ایران روبرو شد. سردار جزایری هم در همین رابطه گفته است سومین شکست بزرگ آمریکا و اذناب آن در منطقه در حال رقم خوردن است.در حالی که وزیر خارجه ایران امروز گفت که شرایط سوریه رو به استقرار است، منابع خبری از اوضاع متشنج در این کشور و به خصوص شهر حلب خبر می‌دهند. حلب که به دست مخالفان افتاده از سه روز پیش مورد هجوم سنگین ارتش سوریه قرار گرفته و جنگ در این منطقه به‌شدت ادامه دارد.

» ادامه

تشکیل فراکسیونی در مجلس ایران برای بررسی تغییر نظام ریاستی به پارلمانی

برخی از نمایندگان مجلس ایران از تشکیل فراکسیونی جدید در این مجلس با هدف “بررسی تغییر نظام ریاستی به نظام پارلمانی” خبر داده اند.روزنامه اعتماد سه شنبه ۱۰ مرداد (۳۱ ژوییه) گزارشی را منتشر کرده که در آن تاکید شده که در این فراکسیون، حتی “گزینه‌هایی هم برای نخست‌وزیری مطرح شده‌ است”.به نوشته این روزنامه، “مجلس نهم برای بررسی نظام پارلمانی عزم جدی دارد و به زودی اعضای فراکسیون نظام پارلمانی نتایج بررسی‌ها در فاز اول را اعلام خواهد کرد”.بحث در مورد تغییر نظام ریاستی به پارلمانی در ایران پس از آن به طور جدی مطرح شد

» ادامه

نرگس محمدی با وثیقه ۶۰۰ میلیونی به مرخصی آمد

نرگس محمدی، فعال حقوق بشر و روزنامه‌نگار با وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به مدت ۱۰ روز به مرخصی آمد.محمد شریف، وکیل خانم محمدی روز سه‌شنبه، ۱۰ مردادماه این خبر را در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا اعلام کرد.سهراب سلیمانی، مدیرکل زندان‌های استان تهران نیز این خبر را تایید کرده و گفته است که بنابر اعلام مقامات قضایی زنجان، با اعطای مرخصی به نرگس محمدی موافقت شده است.این زندانی سیاسی در حالی به مرخصی آمده که در چند هفته گذشته، وخامت وضع جسمی او، نگرانی‌ها و اعتراض‌های زیادی را برانگیخته است.

» ادامه

رئیس بانک مرکزی: قرارگاه جنگ‌های نامنظم اقتصادی تشکیل می‌شود

محمود بهمنی، رئیس کل بانک مرکزی ایران اعلام کرد که برای مقابله با تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در این نهاد «قرارگاه جنگ‌های نامنظم اقتصادی» تشکیل می‌شود.محمود بهمنی که روز سه‌شنبه، ۱۰ مرداد برای شرکت در جلسه‌ مشترک با اعضای کمیسیون صنایع و معادن و کمیسیون اصل ۹۰ و وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس حضور پیدا کرده بود تصریح کرد که نبایدتصور کرد تحریم اقتصادی کمتر از جنگ نظامی است.

» ادامه

پانه تا: ایران راهی جز عقب نشینی از برنامه اتمی ندارد

لئون پانه تا، وزیر دفاع ایالات متحده در راه سفر به تونس گفت ایران باید بداند هیچ راهی جز عقب نشینی از برنامه اتمی اش ندارد.آقای پانه تا سفر ۵ روزه به تونس، مصر، اسراییل، و اردن را از روز یکشنبه آغاز کرد.تهدیدهای جمهوری اسلامی و خشونتهای سوریه موضوعات اصلی سفر وزیر دفاع آمریکا به چهار کشور شمال آفریقا و خاورمیانه و دیدار با رهبران این کشورها است.

» ادامه

وزير کشور خاتمی: برنامه هسته‌ای از ابتدا تحت مديريت مستقيم رهبری بوده است

عبدالواحد موسوی لاری، وزير کشور محمد خاتمی رييس جمهور سابق ايران گفته است، از ابتدای رويارويی ايران و غرب بر سر برنامه هسته ای این کشور و موضوع غنی سازی اورنيوم تاکنون، اين مساله «تحت مديريت» مستقيم آيت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، بوده است.
مشروح مصاحبه عبدالواحد موسوی لاری با خبرگزاری فارس روز دوشنبه منتشر شده است.
عبدالواحد موسوی لاری در خصوص برنامه هسته ای ايران گفته است:«مقوله‌ غنی‌سازی امروز مسئله روز کشور ما است. من فقط به گفتن اين جمله بسنده می‌کنم که غنی‌سازی و مقوله هسته‌ای از لحظه‌ای که کار خود را آغاز کرد که سبب مشکل ما با غرب شد تحت مديريت مستقيم رهبری بود. »

» ادامه

مرتضی آقاتهرانی٬ دبیرکل «جبهه پایداری»: مردم با مرغ به دشمن علامت منفی نشان ندهند

مرتضی آقاتهرانی٬ نماینده حامی احمدی‌نژاد از مردم خواست با «مرغ» به «دشمن علامت منفی نشان ندهند» و زهرا سجادی٬ معاون مرکز امور زنان ریاست جمهوری هم اعلام کرد انقلاب اسلامی سال ۵۷ برای «رفاه مردم» نبوده است.مرتضی آقاتهرانی روز سه‌شنبه (۱۰ امرداد) به خبرگزاری ایسنا گفته که «فشار تحریم‌ها و نابسامانی‌های اقتصادی باعث ناراحتی مردم» شده٬ اما آن‌ها باید در برابر تحریم‌ها مقاومت کنند.دبیر کل «جبهه پایداری» با اعلام اینکه تحریم‌های بین‌المللی بر اقتصاد ایران «بی‌تاثیر» نبوده است٬ اظهار کرده که مسئولان با «تدبیر» با چنین مسئله‌ای برخورد کنند.

» ادامه

افزایش ۱۵ درصدی شمار دختران فراری در فصل تابستان

نتایج پژوهشی در دانشگاه شهید بهشتی از افزایش ۱۵ درصدی تعداد دختران فراری در ماه‌های گرم سال می‌گوید. بنا به این پژوهش، وضعیت اقتصادی نامناسب و داشتن والدین زندانی یا معتاد از اصلی‌ترین دلایل فرار دختران جوان است.سه‌شنبه (۱۰ مرداد ۱۳۹۱) روزنامه “تهران امروز” گزارش داد که بنا به نتایج تحقیق مجید ابهری، متخصص علوم رفتاری و عضو هیئت علمی “دانشگاه شهید بهشتی”، ۸۵ درصد از دختران فراری در شهر تهران، از شهرهای دیگر به پایتخت فرار کرده‌اند.

» ادامه

توافق نمایندگان کنگره آمریکا برسر لایحه جدید تشدید تحریم‌ها علیه ایران

مجلس نمایندگان و سنا آمریکا، روز دوشنبه ۹ مرداد در مورد لایحه جدید تشدید تحریم‌ها علیه بخش نفت و بانک ایران به توافق رسیدند.
خبرگزاری‌ها طی روزهای اخیر خبر داده‌بودند که قانون‌گذاران آمریکایی در تلاشند تا پیش از جمعه، ۱۳ مرداد، که نمایندگان کنگره برای فصل تعطیلات از واشنگتن خارج می‌شوند برسر لایحه جدید تحریمی علیه ایران به توافق برسند و خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه از دست‌یابی کنگره به چنین توافقی در این روز خبر داد.
لایحه جدید شامل چند مورد از اقدامات جدید علیه افراد و شرکت هایی است که محموله‌های نفتی ایران را حمل یا بیمه می‌کنند یا می‌کوشند بهای خرید نفت از ایران را با طلا بپردازند.

» ادامه
1 2 3 50