اعتصاب کشاورزان اصفهانی به خشونت کشیده شد

بر اساس گزارشهای رسیده به بی بی سی، اعتصاب کشاورزان منطقه ورزنه استان اصفهان به درگیری با نیروهای امنیتی و زخمی شدن شماری از کشاورزان منجر شده است.کشاورزان و دیگر مردم منطقه بیش از چهل روز است که به قطع آب کشاورزی اعتراض کرده اند.نیروهای امنیتی که برای حفظ خط لوله انتقال آب به یزد به منطقه رفته بودند، دیروز (چهارشنبه) برای متفرق کردن معترضان به شلیک گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی و ساچمه ای متوسل شدند.

» ادامه

آمار دولتی از مرگ سالانه ۸۰ هزار ایرانی بر اثر آلودگی‌های محیطی

رئیس مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت اعلام کرده است که در ایران سالانه حدود ۸۰ هزار مورد مرگ ناشی از عوامل محیطی رخ می‌دهد. به گفته کاظم ندافی، این تعداد معادل ۲۱ درصد مرگ و میر‌ها در ایران است.به گزارش خبرگزاری ایرنا، او در چهارمین «جشنواره علمی بهداشت محیط ایران» افزوده است که آمار ایران در مقایسه با سایر کشور‌ها «متوسط» است و این آمار در کشورهای دیگر ۱۵ تا ۳۰ درصد است.

» ادامه

تاثیرگذاری های آرگو و لینکلن

توزیع جوایز اسکار امسال تمام شد. در چارگوشه دنیا میلیادرها نفر در انتظار خبرها بودند. برای ما در لندن – که با لوس آنجلس ۸ ساعت تفاوت وقت داریم – سخت بود که همزمان و زنده مراسم را دنبال کنیم. آرگو را ماه گذشته و لینکلن را چند ساعت قبل دیدم. پس از دیدن فیلم با همسرم، صبا، بحث داشتیم […]

» ادامه

جواد شمقدری : فقط عقب‌مانده‌های ذهنی لابی را انکار یا مسخره می‌کنند

جواد شمقدری٬ رئیس سازمان سینمایی گفته کسانی که «لابی‌گری» این سازمان برای کسب جایزه اسکار از سوی فیلم «جدایی نادر از سیمین» را انکار می‌کنند «عقب‌مانده ذهنی» هستند.به گزارش سایت «سینما‌پرس» آقای شمقدری این مطلب را روز چهارشنبه (نهم اسفند) در جمع گروهی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت بیان کرده است.

» ادامه

زیباکلام : جناح راست با تمام قوا مقابل مشایی خواهد ایستاد

اگر احمدی‌نژاد بتواند رحیم مشایی را وارد عرصه رقابت انتخاباتی کند، مشروط بر اینکه آقای‌ هاشمی و اصلاح‌طلبان در انتخابات شرکت نکنند، به طور قطع مشایی به راحتی نامزدهای اصولگرایان را پشت سر خواهد گذاشت.به گزارش نامه، روزنامه آرمان در مطلبی به نقل از صادق زیباکلام تحلیل گر سیاسی اصلاح طلب درخصوص کاندیداتوری مشایی عنوان کرده است؛

» ادامه

احمدی‌نژاد برای ارائه لایحه بودجه به مجلس نیامد

لایحه بودجه سال ۹۲ با ۸۴ روز تاخیر توسط معاون محمود احمدی‌نژاد تقدیم مجلس شد. مطابق قانون این کار باید توسط رئیس دولت انجام شود. برخی از نمایندگان غیبت احمدی‌نژاد را “توهین و دهن کجی” به مجلس خوانده‌اند.ماده ۱۸۶ آیین نامه داخلی مجلس دولت را موظف می‌کند که لایحه‌ی بودجه هر سال را حداکثر تا ۱۵ آذر ماه سال قبل از آن به مجلس ارائه کند.

» ادامه

دخالت سپاه پاسداران در انتخابات نظام پزشکی و بالا گرفتن دعواها

دعوای محمود احمدی‌نژاد و مخالفان او در حکومت بر سر انتخابات قدیمی‌ترین نهاد صنفی ایران یعنی نظام پزشکی بالا گرفته است. نهادی که صلاحیت نامزدهای آن از فیلتر سپاه پاسداران گذشته است.روز چهارشنبه (۹ اسفند/۲۷ فوریه) دقایقی پس از انتشار انتقاد احمدی‌نژاد از دخالت سازمان اطلاعات سپاه در رد و تایید صلاحیت نامزدهای هیِئت مدیره سازمان نظام پزشکی، رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران به این انتقاد واکنش نشان داد.

» ادامه

خانواده مهدی کروبی خواستار برگزاری دادگاهی علنی شد

خانواده مهدی کروبی با اعتراض به پخش مستندی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی خواستار جلوگیری از تخریب شخصیت افراد شد و به مسئولان این نهاد توصیه کرد که به جای “سناریونویسی” امکان برپایی محاکمه‌ای علنی را فراهم کنند.خانواده مهدی کروبی به پخش برنامه تلویزیونی با هدف “تخریب شخصیت افراد” اعتراض کرد. شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی در ۷ اسفند ماه (۲۵ فوریه) مستندی با عنوان “مثلت” پخش کرد

» ادامه

گروه بحران بین‌المللی: تحریم ایران به نفع سپاه و به ضرر ثبات منطقه است

گروه بحران بین‌المللی هشدار داده که تحریم‌ها علیه ایران «به نفع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که توانسته تحریم‌ها را دور بزند و به ضرر ثبات منطقه است».براساس گزارش جدیدی که گروه بحران بین‌المللی روز چهارشنبه ۲۷ فوریه (نهم اسفند) منتشر کرده، «پیامدهای ناگوار تحریم‌های اعمال شده علیه ایران آن است که برخی نهادهای این کشور ازجمله سپاه پاسداران درنهایت دسترسی به منابع و امکانات دولت، توانسته‌اند تحریم‌ها را دور بزنند

» ادامه

«دروغ‌پردازی مسئولان» دلیل «اعتراض کشاورزان اصفهانی»

روزنامه خراسان به نقل از رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت نوشته است که بر اساس آمارهای سازمان بهداشت جهانی «سالانه ۸۰ هزار ایرانی قربانی آلودگی‌های محیطی می‌شوند».رسانه‌های غیررسمی گزارش داده‌اند که اعتراض کشاورزان اصفهان که از جمعه چهارم اسفندماه اوج گرفته همچنان ادامه دارد و در برخی مناطق به درگیری با یگان‌های ویژه نیروی انتظامی منجر شده است.

» ادامه
1 2 3 23