دلار در ایران به مرز سه هزار تومان رسید

از تهران گزارش شده که قیمت دلار آمریکا به مرز سه هزار تومان نزدیک شده و قیمت یورو، پول واحد اروپایی به سه هزار و ۹۰۰ تومان و پوند بریتانیا به چهار هزار و ۷۱۰ تومان رسیده است.صبح امروز یکشنبه ۹ مهر (۳۰ سپتامبر) قیمت دلار حدود ۲۸۵۰ تومان بود اما تا ظهر به ۲۹۸۰ تومان افزایش پیدا کرد و گفته می شود که لحظه به لحظه قیمت ها در حال افزایش است.این در حالی است که دولت از هفته گذشته برای کنترل بازار ارز، یک اتاق مبادلات ارزی ایجاد کرده است و در آن ارز برای واردات کالا را به قیمت های پائین تر از قیمت بازار آزاد می فروشد.

» ادامه

وزیر خارجه ایتالیا: حمله نظامی اسرائیل به ایران محتمل است

وزیر امور خارجه ایتالیا می‌گوید گزینه حمله نظامی اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای ایران یک «گزینه مسلم» است که در صورت شکست تمامی گزینه‌های اعمال فشار بر ایران، به عنوان «آخرین راه حل» می‌توان مد نظر قرار گیرد.
جولیو تِرزی، وزیر امور خارجه ایتالیا، با بیان این‌که احساس خطر اسرائیل در رابطه با جمهوری اسلامی را نمی‌توان انکار کرد، گفته است که گزینه حمله نظامی در قبال ایران «آخرین راه حل» است که در صورت اجرایی شدن عواقب وخیمی برای منطقه خاورمیانه خواهد داشت.

» ادامه

نظام اسد گردان نخبه علوی مذهب زیر نظر سپاه پاسداران ایران تشکیل می‌دهد

برخی رسانه ها از عزم نظام بشار اسد برای تشکیل گردانی “نخبه” متشکل از 60هزار نیروی علوی مذهب خبر داده اند که افراد آن تحت آموزش نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته اند. خبرگزاری روسی “ایتارتاس” جمعه 28-9-2012 گزارش داده است که نیروهای مسلح روسیه در حال تشکیل گردانی نخبه از 60هزار نیرو هستند. این خبرگزاری به نقل از یکی از کارشناسان در دانشکده بین الملل مطالعات استراتژیک در لندن گزارش داده است: “سازمان های اطلاعاتی غربی به اطلاعاتی دست یافته اند مبنی بر این که گروه های لباس شخصی مسلح وابسته به نظام بشار اسد از طایفه علوی ، به این گردان نخبه ای که شبیه سپاه پاسداران ایران است خواهند پیوست.”

» ادامه

عدم صدور یا تمدید ویزای اقامت برای لبنانی های شیعه در کشورهای خلیج

کشورهای خلیج صدور و تمدید ویزای کار یا اقامت برای شهروندان لبنانی شیعه در این کشورها را تا اطلاع ثانوی متوقف کردند.روزنامه لبنانی الدیار روز یکشنبه 30-9-2012 با چاپ عکسی از شهروندانی که به لبنان برگشتند نوشت 11 هزار لبنانی شیعی از کشورهای خلیج به لبنان بازگردانده شدند.براساس این گزارش این تعداد به دلیل عدم تمدید ویزای کار و اقامت آنها مجبور به ترک خاک کشورهای خلیج شدند.این روزنامه نوشت پیشتر یک مقام بلند پایه لبنانی شیعه برای گفت وگو با مقامات کشورهای خلیجی سفر کرده بود اما او نتوانست مسئولان این کشورها را متقاعد سازد تا از این اقدام خودداری کنند.

» ادامه

در ایران حضور مادر برای مجوز سقط جنین‌ قانونی کافی است

عبدالرزاق برزگر، معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی ایران، گفته است که مطابق شیوه‌نامه جدید این سازمان دیگر برای سقط جنین نیازی به حضور پدر نیست و حضور و رضایت مادر به تنهایی می‌تواند برای صدور مجوز سقط کافی باشد.به گفته آقای برزگر پیش از این حضور پدر برای صدور این مجوز الزامی بود که در برخی موارد حاضر نبودن پدر، مادر می‌بایست به مراجع قضایی مراجعه می‌کرد. امری که به گفته آقای برزگر مشکلاتی برای برخی افراد پیش می‌آورد.مطابق قوانین ایران اگر بارداری برای مادری خطر جانی به همراه داشته باشد او می‌تواند جنین خود را سقط کند. همچنین معلولیت ذهنی و “ناقص الخلقه” بودن جنین، به نحوی که نگهداری آن مادر را به دشواری بیندازد، از دیگر مواردی است که می‌تواند مجوزی برای سقط جنین باشد.

» ادامه

زلزله‌زدگان آذربایجان؛ بی‌پناه در برابر باران و سرما

باران شدید باعث آب‌گرفتگی چادر زلزله‌زدگان مناطق مختلف آذربایجان شد. برخی چادرها نیز بر اثر شدت وزش باد برچیده شدند. نماینده ورزقان می‌گوید زلزله‌زدگان تا دو سال دیگر نیز صاحب سقف نمی‌شوند.خبرگزاری مهر شنبه ۸ مهر گزارش داده که بر اثر بارش باران شدید در منطقه ورزقان، چادرهایی که در داخل دره‌ها و مسیر سیلاب برپاشده‌اند دچار آب گرفتگی شدند و چادرهایی نیز که در ارتفاعات ایجاد شده بودند بر اثر شدت وزش باد برچیده شدند. همچنین آب گرفتگی در روستاهای ورزقان به اندازه‌ای بوده است که موجب تخریب برخی پی کنی‌ها شده است.

» ادامه

درخواست آمریکا از اروپا برای “تروریست” خواندن حزب‌الله

بیش از ۲۵۰ نماینده کنگره آمریکا در نامه‌ای از اتحادیه اروپا خواستند حزب‌الله لبنان را در فهرست “گروه‌های تروریستی” قرار دهد. در این نامه حزب‌الله متهم به انجام عملیات تروریستی در سراسر جهان شده است.کمتر از دو ماه پیش دولت آمریکا گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد. دخالت در فعالیت‌های تروریستی بین‌المللی و شرکت فعال در سرکوب خشونت‌آمیز معترضان در سوریه از دلایل اصلی این تصمیم عنوان شده است.خبرگزاری آلمان روز شنبه (۲۹ سپتامبر/ ۸ مهر) گزارش داد، شمار بزرگی از نمایندگان کنگره آمریکا در نامه‌ای خطاب به مسئولان اتحادیه اروپا خواستار اقدام مشابه کشورهای عضو این اتحادیه در مورد حزب‌الله شده‌اند.

» ادامه

استقبال از احمدی‌نژاد با شعار «احمدی ساده‌زیست، ریشه‌کن صهیونیست»

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله‌ای با تیتر «دستگاه قضایی و راهی که باز شد» از قوه قضاییه خواسته به جای محاکمه «آفتابه‌دزد‌ها»، و برای اجرای قانون «دانه‌درشت‌ها» و در صدر آنها محمود احمدی‌نژاد را به دلیل داشتن پرونده‌های متعدد قضایی محاکمه کند.روزنامه‌های مردمسالاری و آرمان گزارش‌هایی از استقبال انتخاباتی از محمود احمدی‌نژاد و همراهانش در فرودگاه مهرآباد با شعار «احمدی زنده‌باد، مشایی پاینده‌باد» منتشر کرده‌اند.روزنامه‌های مردمسالاری از قول نماینده تبریز خبر داده است که «نرخ تورم مواد غذایی از ۴۶ درصد» نیز گذشته است. روزنامه ملت ما از «افزایش قیمت ۲۰ تا ۳۳ درصدی لبنیات» گزارش داده است.

» ادامه

رکورد تازه برای بهای سکه و ارز در ایران ؛ دلار ۲۸۸۰ تومان

گزارش ها حاکی است که قيمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جديد را عصر شنبه هشتم مهرماه يک ميليون و ۱۴۲ هزار تومان اعلام شده و بهای دلار نيز به نرخ بی سابقه دو هزار و ۸۸۰ تومان رسيده است.به گزارش خبرگزاری مهر، اتحاديه طلا و جواهر شنبه قيمت سکه در بازار را علام کرده است که بر اساس اين گزارش قيمت هر قطعه سکه تمام طرح جديد به يک ميليون و ۱۴۲هزار تومان، طرح قديم به يک ميليون و ۱۴۰ هزار تومان، نيم سکه به ۵۶۸ هزار تومان، ربع سکه به ۲۸۵ هزار تومان، سکه گرمی به ۱۵۲ هزار تومان، هر گرم طلای ۱۸ عيار به ۱۱۵ هزار و ۴۳۰ تومان اعلام شده است.

» ادامه

موسسه رده بندی کره جنوبی هم همکاری با ايران را متوقف کرد

آخرين موسسه رده بندی عمده بين المللی به همکاری با ايران پايان داده است. موسسات رده بندی برای نفتکشها جواز سلامتی فنی کشتی صادر می کنند و بدون داشتن اين گواهينامه هيچ نفتکشی نمی تواند اجازه پهلوگيری در بنادر بين المللی داشته باشد.به گزارش خبرگزاری رويترز، موسسه رده بندی «ثبت ناوگان دريايی کره جنوبی» روز جمعه ۷ مهر، طی اعلاميه ای گفته است که در اوايل ماه اوت اين شرکت تصميم گرفته است که ارائه گواهينامه فنی به نفتکشهای ايرانی را متوقف کند. اين موسسه بدون دادن جزئيات در اعلاميه خود گفته است که موسسه ثبت ناوگان دريايی کره جنوبی در هر زمان قوانين و قواعد ملی و بين المللی را همراهی خواهد کرد.

» ادامه
1 2 3 28