حمله تروریستی داعش را محکوم می کنیم! با خانواده های قربانیان ابراز همدردی می کنیم!

etehade-jomhourikhahanصبح روز چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ (۷ ژوئن ۲۰۱۷) حمله همزمان تروریست های داعش به مجلس و مقبره ایت الله خمینی  ۱۲ کشته و ۴۲ مجروح برجای گذاشت. این اولین بار است که تروریست های جریان موسوم به «دولت اسلامی» موفق به انجام چنین اقدام تبهکارانه ای در کشور ما می شوند و به کشتار مردم دست می زنند. اقدام جنایتکارانه داعش در کشورما نیز مانند دیگر اقدامات آن در جهان مورد انزجار و نفرت همگان قرار گرفته است. اظهار همدردی گسترده با مردم میهنمان نشاندهنده همبستگی گسترده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جهانی در مبارزه علیه ترور و تروریسم در هر کجای جهان است.

ترورهای داعش دیگر پدیده فقط خاورمیانه و منطقه ما نیستند، از این رو برای خشکاندن ریشه ترور و تروریسم نوع داعش همکاری وسیع منطقه ای و بین المللی یک امر ضروری است. اما راه حل دراز مدت مقابله با تروریسم، و دستیابی به ثبات و امنیت در منطقه، سمت گیری به سوی راهکارهائی است که اساس آن همکاری ها و همگامی مشترک و ایجاد سازوکارهای اقتصادی و فرهنگی فرامرزی بین کشورهای منطقه است. ادامه وضعیت موجود و تاکید بر رقابت های خشن و نهایتا اتکا به جنگ های نیابتی می تواند اوضاع را بدتر هم بکند. باید در اندیشه ایجاد شرائطی در منطقه بود که زمینه ای برای رشد نیروهائی مثل داعش در آن نباشد. این کار  نه از طریق جنگ و درگیری، بلکه بر بستر صلح و امنیت و آرامش در منطقه امکانپذیر است.

اتحاد جمهوریخواهان ایران از ایجاد مناسبات دوستانه و صلح آمیز با  کشورهای منطقه و حل اختلافات با همسایگان از طریق گفت و گو و مناسبات دیپلماتیک پشتیبانی می کند. ما تشدید اختلافات با عربستان سعودی را به نفع کشور نمی دانیم و بر تلاش برای عادی سازی مناسبات با عربستان و دیگر کشورهای منطقه تاکید داریم و معتقد هستیم که مناسبات خارجی کشور باید منحصرا در اختیار وزارت خارجه و دولت قرار گیرد و بر دخالت نهادهای دیگر و از جمله فرماندهان سپاه پاسداران در این مناسبات پایان داده شود.

اتحاد جمهوریخواهان ایران ترور جنایتکارانه داعش علیه مردم کشورمان را شدیدا محکوم می کند و همدردی عمیق خود با خانواده های قربانیان ترور و مردم سوگوار ایران اعلام می کند.  اقدام داعش نباید بهانه ای برای تشدید فضای امنیتی، گسترش دامنه خفقان در جامعه و تهدید آزادی های مدنی بشود.

هیات سیاسی اجرائی
اتحاد جمهوریخواهان ایران
۱۸ خرداد ۱۳۹۶ – ۸ ژوئن ۲۰۱۷

Print Friendly, PDF & Email