مرتضی آقاتهرانی٬ دبیرکل «جبهه پایداری»: مردم با مرغ به دشمن علامت منفی نشان ندهند

مرتضی آقاتهرانی٬ نماینده حامی احمدی‌نژاد از مردم خواست با «مرغ» به «دشمن علامت منفی نشان ندهند» و زهرا سجادی٬ معاون مرکز امور زنان ریاست جمهوری هم اعلام کرد انقلاب اسلامی سال ۵۷ برای «رفاه مردم» نبوده است.مرتضی آقاتهرانی روز سه‌شنبه (۱۰ امرداد) به خبرگزاری ایسنا گفته که «فشار تحریم‌ها و نابسامانی‌های اقتصادی باعث ناراحتی مردم» شده٬ اما آن‌ها باید در برابر تحریم‌ها مقاومت کنند.دبیر کل «جبهه پایداری» با اعلام اینکه تحریم‌های بین‌المللی بر اقتصاد ایران «بی‌تاثیر» نبوده است٬ اظهار کرده که مسئولان با «تدبیر» با چنین مسئله‌ای برخورد کنند.وی در بخش دیگری از این گفتگو به موضوع کمبود مرغ در ایران اشاره کرده و خطاب به مردم گفته است: «اگر یک هفته مرغ نخوریم زمین به آسمان نمی‌آید. غذای اصلی ما هم نان یا برنج است.»

آقاتهرانی افزوده است: «مردم باید بدانند که در هیچ موقعیتی نباید به دشمن علامت منفی نشان دهند، چرا که شیوه دشمن، شیوه درندگان است و ما هر چه فرار کنیم خطر جدی‌تر می‌شود.»

پیش از مرتضی آقاتهرانی نیز ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید قم از مردم خواسته بود مرغ نخورند و احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد نیز از آن‌ها خواسته بود به جای مرغ «اشکنه و پیاز داغ» بخورند.

فشار‌های اقتصادی ناشی از تحریم‌های بین‌المللی در شرایطی با اعتراض‌های گسترده مردم مواجه شده که هفته گذشته علی خامنه‌ای با وجود این مشکلات از سیاست‌های کنترل جمعیت در ایران انتقاد کرده است.

زهرا سجادی٬ معاون امور زنان و خانواده مرکز امور زنان ریاست جمهوری هم در حمایت از اظهارات آقای خامنه‌ای خواستار اجرای سیاست‌ افزایش جمعیت در ایران شده است.

خانم سجادی گفته است: «برخی گمان می‌کنند با داشتن یک یا دو بچه رفاه بیشتری خواهند داشت اما مگر ما برای رفاه قیام کردیم؟ انقلاب اسلامی ما هدفش کسب رفاه نبود و ما باید به فکر سربلندی کشورمان باشیم.»

دیگربان   سه شنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۱

Print Friendly, PDF & Email