انتقاد روحانی از عملکرد صدا و سیمای جمهوری اسلامی

حسن روحانی در نشستی در اردبیل ضمن تاکید بر وظیفه رسانه دولتی مبنی بر تبیین خدمات دولت برای ملت، به صدا و سیمای جمهوری اسلامی انتقاد کرد. او همچنین از “تحول بزرگ در روابط با روسیه، ترکیه و عراق درماه‌های آینده” خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، حسن روحانی روز پنجشنبه (۳۰ مرداد / ۲۱ اوت) با اعضای شورای اداری استان اردبیل ملاقات کرد. او در این نشست با تاکید بر اینکه “کارهای بسیار بزرگی به رغم تحریم‌ها در کشور انجام شده است” اظهار داشت: «رسانه ملی حاضر نیست خدمات دولت را برای مردم تبیین کند و دولت از لحاظ تبلیغاتی دست تنهاست».

روحانی یاد‌آوری کرد که آیت‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، “همواره تاکید کرده است” که دولت باید خدماتش را به مردم بگوید و رسانه‌ها باید خدمات دولت را برای مردم تشریح کنند، اما به گفته او، کسانی مانع اجرای دستور خمینی می‌شوند. او در این رابطه وعده داد: «درباره این‌که چرا نمی‌گذارند همه خدمات دولت برای مردم تبیین شود، به موقع سخن خواهم گفت.»

بیشتر بخوانید: آیا ادبیات روحانی به ادبیات احمدی نژاد شبیه است؟

او همچنین به دیدارهایش با مردم اشاره کرد و گفت: «مردم بارها به من می‌گویند می‌دانیم چه کسانی و کجاها و چرا شما را اذیت می‌کنند، شما راهتان را ادامه بدهید.»

روحانی در ادامه انتقادش از صدا و سیما پرسید: «چرا صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی و رسانه‌های خارجی باید بگویند که کار دولت ایران در عرصه اقتصاد در تاریخ کشورهای در حال توسعه کم‌نظیر بوده و چرا صداوسیما نگوید؟»
رئیس جمهوری اسلامی از بردن نام رسانه‌های خارجی که سیاست اقتصادی دولت ایران را مثبت ارزیابی کرده‌اند خودداری نمود.

سیاست خارجی

دیدار روحانی با امیر کویت، شیخ صبا الاحمد الجابر الصباح در ژوئن ۲۰۱۴ دیدار روحانی با امیر کویت، شیخ صبا الاحمد الجابر الصباح در ژوئن ۲۰۱۴

حسن روحانی در دیدار با مقامات استانی اردبیل ضمن بیان اینکه “دولت در سیاست خارجی اقدامات بزرگی انجام داده است” تاکید نمود: «در سیاست خارجی هنوز راه زیادی در پیش رو داریم اما امروز روند روابط کشورمان با کشورهای همسایه تفاوت کرده و بی‌تردید فردا متفاوت‌تر هم خواهد شد.»

رئیس‌جمهوری اسلامی همچنین وعده داد: «در ماه‌های آینده شاهد تحول بزرگی در روابط با کشورهایی مانند روسیه، ترکیه و عراق خواهیم بود.»

اجرای قانون اساسی

از آغاز تاسیس جمهوری اسلامی تاکنون همواره رئیس جمهورها، از ابولحسن بنی‌صدر تا محمود احمدی نژاد، از اینکه باید تابع مراکز متعدد قدرت باشند انتقاد کرده‌اند. روحانی هم در جمع شورای اداری استان اردبیل با تاکید بر اینکه ریاست قوه اجرایی کشور و “مسئولیت اجرای قانون اساسی” باید فقط در اختیار رئیس جمهور باشد گفت: «زمانی که خواستم انجام وظیفه مسئولیت اجرای قانون اساسی را شروع کنم ، برای مردم توضیح خواهم داد چرا این کار دارد با تاخیر انجام می‌گیرد. اجرای این وظیفه از آن کارهای مهمی است که برای خیلی‌ها خوشایند نیست و ممکن است ناراحت و عصبانی شوند؛ اما قانون اساسی کشور باید اجرا شود و هر کسی در این کشور با هر مسئولیتی باید بداند این دولت به حول و قوه الهی در ادامه راه، برای اجرای قانون اساسی مصمم خواهد بود.»
او در این رابطه تاکید کرد: «من به وعده‌هایم به مردم عمل خواهم کرد و در این راه هیچ چیز نمی‌تواند مانع شود.»

روحانی در مبارزات انتخاباتی وعده‌های فراوانی در رابطه با گشایش فضای سیاسی و بهبود وضعیت اقتصادی کشور و بالابردن استاندارد زندگی مردم داد اما تاکنون نتوانسته است به وعده‌هایش عمل کند.

دویچه وله

Print Friendly, PDF & Email